Bělobrádek prozradil čtenářům recept na dobrou náladu. Souvisí s naším serverem

31.01.2015 16:45

Čtenář ParlamentníchListů.cz vynesl na povrch kauzu, která rozvlnila mediální hladiny loni v březnu, kdy si nový premiér Sobotka sestavoval svůj poradní tým. Dotaz, jak se staví představitelé třetí koaliční strany (KDU-ČSL) k tomu, že má pan premiér 29 poradců, vznesl na ministra kultury Daniela Hermana a místopředsedu vlády Pavla Bělobrádka.

Bělobrádek prozradil čtenářům recept na dobrou náladu. Souvisí s naším serverem
Foto: Hans Štembera
Popisek: V Senátu proběhl veřejný seminář Umírá Ústav pro studium totalitních režimů?

V minulosti byl tým poradců premiéra Sobotky přetřásán v médiích hlavně kvůli jeho objemu. Sobotka však nakonec na svém týmu ušetřil. Rozpočet na skupinu činí 480 tisíc korun měsíčně, za doby vlády premiéra Petra Nečase to bylo podle slov hlavního premiérova poradce Vladimíra Špidly 800 tisíc korun za měsíc.

Ministr kultury Herman na čtenářovu otázku odpověděl diplomaticky: "Pan premiér musí sám posoudit, kolik poradců potřebuje. Vzhledem k tomu, že agenda předsedy vlády je velmi obsáhlá a zahrnuje celé spektrum života společnosti, chápu, že i poradenský tým odpovídá tomuto rozsahu."

Herman se dále vyjádřil, že i on má svůj tým poradců. "Já mám osm poradců, především pro oblasti médií, kultury a zahraniční politiky. Můj poradenský tým vede bývalý ministr kultury a stranický kolega Ing. Jaromír Talíř.“

Otázky a odpovědi Pavla Bělobrádka ZDE

Druhý jmenovaný odpověděl: "Myslím, že to má logiku, z čísla není jasné, kolik jich je na plný úvazek,“ napsal Bělobrádek a ukázal i své karty: "Já osobně mám i neplacené poradce a k tomu i pět poradců placených."

Lidovecký předseda zaujal i další, spíše rozvernou odpovědí. Čtenáře zajímalo, proč se Bělobrádek na všech fotografiích tak "kření". "Z čeho máte radost v téhle zbídačené zemi?," nechápal. A místopředseda vlády vysvětlil: Protože dostávám skvělé dotazy na ParlamentníchListech.cz. A to mě baví".

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: bra

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takhle tedy ne! Chtějí nám zavřít uhelné elektrárny? Docent Konvička udeřil na klimaaktivisty

15:51 Takhle tedy ne! Chtějí nám zavřít uhelné elektrárny? Docent Konvička udeřil na klimaaktivisty

Martin Konvička jako docent biologie sepsal zamyšlení nad tím, jak současné zelené šílenství kolem š…