Běloruska Cichanouská: Senátor Fischer ji pozval domů. Ukázal jí vzácnost

07.06.2021 10:54

Představitelka běloruské opozice Svjatlana Cichanouská dorazila do České republiky na jednání s českými politiky. Senátor Fischer uvítal představitelku běloruské opozice přímo u sebe doma. S Cichanouskou se vyfotil i předseda Senátu Miloš Vystrčil. Lídryně běloruské opozice se plánuje setkat i s prezidentem Zemanem. Do Česka se přesunula z Polska, kde její návštěva vyvolala rozruch.

Běloruska Cichanouská: Senátor Fischer ji pozval domů. Ukázal jí vzácnost
Foto: Screen: ČT24
Popisek: Senátor Pavel Fischer.

Senátor Pavel Fischer přímo u sebe doma přivítal hlavní představitelku běloruské opozice Svjatlanu Cichanouskou. Podle Fischera má tato dáma v sobě obrovskou sílu, se kterou dokáže změnit Bělorusko.

„V neděli večer jsem měl tu čest přivítat u nás doma vzácného hosta – paní Svjatlanu Cichanouskou. Mluvili jsme většinou o jiných věcech než o politice v Bělorusku. Paní Svjatlana se živě zajímala o studia našich dětí a jejich záliby a prohlédla si i historické kostýmy, které šije moje žena Klára. Bylo to prostě srdečné setkání u rodinného stolu. Když přišla řeč na její rodnou zemi, paní Svjatlana kromě jiného ocenila okamžitou reakci evropských zemí včetně ČR v případu Romana Prataseviče. Uvědomil jsem si, že tato žena má v sobě obrovskou sílu a přesvědčivost, s níž je schopna dávat naději ostatním. Věřím, že Svjatlana Cichanouská přivede Bělorusko do svobody,“ napsal Fischer na sociální síti Facebook.

Svjatlana Cichanouská  v Česku

Na sociální síti Twitter se fotografií s Cichanouskou pochlubil i předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). „Vítejte u nás,“ napsal k fotce s běloruskou lídryní opozice, která do Česka dorazila i proto, že nejeden český politik vyjádřil Bělorusům demonstrujícím proti diktátorovi Alexandu Lukašenkovi podporu.  

Svjatlana Cichanouská v Česku

Svjatlana Cichanouská v Česku

Vůdkyně běloruské opozice se v úterý plánuje setkat i s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a prezidentem Milošem Zemanem.

Není přitom bez zajímavosti, že v Polsku skončila návštěva Cichanouské tvrdým střetem na polské domácí politické scéně. Poslanec polské vládní strany Právo a spravedlnost Ryszard Terlecki se na Cichanouskou naštval kvůli tomu, že se setkala s primátorem Varšavy z řad opozice Rafalem Trzaskowským. Pokud dělá toto, má podle Terleckého napříště hledat pomoc raději v Rusku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalá šéfka hejtmanů v XTV: Babiš je znám, že umí říct v Bruselu jasné NE. Unie nám v některých věcech i pomáhá

18:48 Bývalá šéfka hejtmanů v XTV: Babiš je znám, že umí říct v Bruselu jasné NE. Unie nám v některých věcech i pomáhá

Předvolební seriál XTV zavítal do Karlovarského kraje, kde se v debatě vedené Lubošem Xaverem Veselý…