Benešová natvrdo: Soudci málo pracují. Místo studování spisů chodí po nákupech

20.04.2019 13:11

Budoucí ministryně spravedlnosti Marie Benešová v rozhovoru pro deník Právo zpražila soudce. Někteří se prý pletou do věcí, do kterých jim nic není, a ještě málo pracují.

Benešová natvrdo: Soudci málo pracují. Místo studování spisů chodí po nákupech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marie Benešová, ministryně spravedlnosti

Post ministryně spravedlnosti se Benešová rozhodla přijmout, aby do justice vrátila řád. „Protože se mi nelíbí, v jakém stavu to je. A je potřeba tomu nějak pomoci, aby se to vrátilo do nějakých pravidel a aby to splňovalo představy, jak zde mají ty tři základní pilíře fungovat. Dnes (v pátek) jsem si třeba všimla, jak Soudcovská unie vystrčila růžky, což mě překvapilo. Prezidentka unie Daniela Zemanová dala nějaké prohlášení, že vyzývají, aby byl vysvětlen odchod Jana Kněžínka. Co mají co vyzývat?“ rozčilovala se.

„To už se zase pletou do moci výkonné. Justice má svoje neduhy, vím velmi dobře kde. Toto je takový pokřik, že nejlepší obrana je útok,“ pokračovala.

Má za to, že se některá soudní řízení vlečou i kvůli tomu, že někteří soudci málo pracují. Místo toho, aby studovali spisy nebo soudili, si chodí po nákupech. Vedle toho soudcům vyčítá, že se bojí rozhodovat a raději procesy donekonečna protahují.

Jisté výhrady má i k práci státních zástupců, ale rozhodně to prý nejsou výhrady natolik zásadní, že by vedly k odvolání stávajícího nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. Někteří komentátoři a pravicoví politici spekulují, že Pavel Zeman může být vyměněn, ale Benešová zdůraznila, že se ho nechystá „skosit“.

Neobává se, že by jí ve výkonu ministerské funkce nějak překážel fakt, že je poradkyní prezidenta pro oblast justice. Ministr zemědělství Miroslav Toman prezidentovi také radí a občané to nechávají v klidu. Dokáže se prý s prezidentem třeba i pohádat, pokud se jejich názory rozcházejí.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Benešová také prozradila, že jako ministryně pozastaví svou práci advokátky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Někdo zaplatil za fotografii Babiše z října 2013. A potom? Obnažené holky, šestky silikony, bradavky jak na dlani

11:35 Někdo zaplatil za fotografii Babiše z října 2013. A potom? Obnažené holky, šestky silikony, bradavky jak na dlani

Andrej Babiš je dalším významným mužem, který je obětí virtuálního útoku na sociální síti, jako se t…