Beru to jako letní brigádu, popisuje nová ministryně Benešová

08.07.2013 19:25

Novou ministryní spravedlnosti v Rusnokově vládě je Marie Benešová. Sama tuto pozici bere jako „letní brigádu“, odmítá především označení „trafika“. V rozhovoru v Impulsech Václava Moravce poodhalila svůj názor na vydání Petra Nečase a novou pozici Petra Mlsny.

Beru to jako letní brigádu, popisuje nová ministryně Benešová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně spravedlnosti Rusnokovy vlády Marie Benešová
reklama

S novou vládou ubude pozice šéfa Legislativní rady vlády, a tak je otázka, co bude dál s Petrem Mlsnou. „Nejspíš to vyřeším tak, že si ho vezmu jako náměstka ministra pro tuto oblast,“ uvedla Marie Benešová na Impulsu. „Domluvili jsme se velice lidsky a hezky, že povede tu Legislativní radu vlády,“ dodala k jeho budoucí oblasti zájmu jakožto náměstka.

Mlsna původně cílil na Soudní dvůr Evropské unie. „Vyjasnili jsme si i tu skutečnost, že nepůjde do Lucemburku,“ dodala Benešová. V Soudním dvoře by podle ní měla pokračovat i nadále Irena Pelikánová. „Bude to jeden u prvních kroků, které už musíme vyřešit, protože je tam už trošku panika,“ míní.

Svůj post ministryně nepovažuje za „trafiku“, přestože se někdy hovoří, že jde o jakousi odměnu za podporu Miloše Zemana v prezidentské kampani. „Je to taková letní brigáda,“ myslí si Benešová.

Co se týče aktuálního případu, kdy je požadováno vydání Petra Nečase poslanci, má Benešová jasný názor. „Určitě si nemyslím, že pan doktor Ištvan požádá o zbavení imunity, aniž by měl důkazy,“ říká. Není prý ani divné, že Nečas nebyl vyzpovídán, ale rovnou se žádá jeho vydání. „Je to otázka toho, jak si to ten státní zástupce naviguje,“ dodává Benešová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jsme za kašpary.“ Milion chvilek? Už i ODS se směje. Plus varování, o co Minářovi skutečně jde. A vážné informace

19:13 „Jsme za kašpary.“ Milion chvilek? Už i ODS se směje. Plus varování, o co Minářovi skutečně jde. A vážné informace

Na to, že spolek Milion chvilek připravuje demonstraci proti zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem p…