Besser bude vysvětlovat kontakty na odsouzeného podnikatele

05.12.2011 6:31 | Zprávy
autor: vfe

Ministr kultury Jiří Besser (TOP 09) má v pondělí na tiskové konferenci vysvětlovat svoje kontakty s podnikatelem Pavlem Hráchem, který byl odsouzen za korupci, a chybějící údaje ve svém majetkovém přiznání. O spolupráci s Hráchem minulý týden informovala média. Besser o víkendu o kauze hovořil s předsedou TOP 09 Karlem Schwarzenbergem a svým stranickým šéfem, předsedou STAN Petrem Gazdíkem. Ten pak řekl, že Besserovi věří. S ministrem chce hovořit i premiér Petr Nečas (ODS). Informuje agentura ČTK.

Besser bude vysvětlovat kontakty na odsouzeného podnikatele
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Besser
Server Aktuálně.cz v pátek informoval o tom, že Besserův společník ve firmě Comoros Group Hrách byl před měsícem odsouzen za korupci. Hrách uplácel manažerku České konsolidační agentury Radku Kafkovou, pražský městský soud mu za to uložil podmíněný trest. Besser navíc svou účast ve společnosti vlastnící nemovitost na Floridě neuvedl v majetkovém přiznání.

Besser se v pátek ohradil proti podezření, že s Hráchem podniká, a uvedl, že odsouzení Hrácha s pořízením bytu na Floridě nesouviselo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Maďarsko

Tvrdíte, jak nás Maďarsko brání před rozpínavosti Bruselu. To jako jak konkrétně brání nás? A nemyslíte, že hlavním ohrožením je pro nás Rusko? A brání nás snad před jeho rozpínavostí? Podle mě je to přesně naopak. Není toto nebezpečné? A vám nevadí, že Maďarská vláda Rusku donáší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zašít Pavla na Hradě a chystat znovuzvolení? To ne.“ Kolář řádil na Seznamu

22:50 „Zašít Pavla na Hradě a chystat znovuzvolení? To ne.“ Kolář řádil na Seznamu

Poradce prezidenta Petr Kolář vstupuje do sporu o účast hlavy státu na summitu NATO v Ankaře s tím, …