Betonové květináče se Praze nevyplatily, radnice za ně dostala pokutu

29.03.2013 17:18 | Zprávy
autor: joh

Radnice Prahy 5 musí zaplatit pokutu ve výši 147 tisíc korun za to, že umístila betonové květináče na památkově chráněných územích městské části, aniž by získala souhlas památkářů. Na květináče si dlouhodobě stěžovali místní obyvatelé, kteří si z nich v rámci recese z některých v letních měsících vyrobili koupaliště.

Betonové květináče se Praze nevyplatily, radnice za ně dostala pokutu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pohled na Prahu

Radnice se proti pokutě odvolala, ale ministerstvo kultury ji potvrdilo. Problematické byly květináče umístěné na Hořejším nábřeží, které je součástí památkové rezervace, do památkové zóny patří ulice Strakonická a Svornosti, kde byly květináče také.

Radnice začala 245 prázdných betonových květináčů rozmisťovat během loňského léta, měly „zlepšit životní prostředí“. Podle některých odborníků by ale stromy, které v nich měly být zasazené, nedokázaly přežít zimu, neměly by totiž dostatečně chráněné kořeny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Vážený pane premiére

prezident Trupm přiznal, že Venezuelu nenapadl kvůli drogám, ale kvůli ropě se snaží svrhnout režim. Jadernou elektrárnu od agresivního Ruska mít nemůžeme, ale stíhačky F-35 od agresivních Spojených států chcete kupovat. Jak mi to vysvětlíte? Petr Kryl

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Politolog Valeš varuje vládu: Jako pokračování Fialy. To lidé asi nechtěli

21:05 Politolog Valeš varuje vládu: Jako pokračování Fialy. To lidé asi nechtěli

Petr Macinka jede do Kyjeva, Andrej Babiš byl na „koalici ochotných“. Podle politologa Lukáše Valeše…