Bez EU tu nebude svrab, bída, neštovice... Politik od Okamury odhalil plány SPD, pokud vyhraje volby

02.10.2020 17:07

Do pořadu Horká linka přišel odpovídat na dotazy diváků poslanec Jiří Kobza (SPD). Zastánce Evropské unie to určitě nepotěší. Máme prý spoustu možností. Bez EU tady údajně nebudou svrab, neštovice a bída. A co lidé říkají na covid? Prý čipy do mozku.

Bez EU tu nebude svrab, bída, neštovice... Politik od Okamury odhalil plány SPD, pokud vyhraje volby
Foto: SPD
Popisek: Jiří Kobza, poslanec za politické hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). Ve sněmovně je místopředsedou dvou výborů: pro evropské záležitosti a zahraničního. Člen stálé komise pro kontrolu činnosti Úřadu pro zahraniční styky a informace.

Anketa

Chcete Miroslavu Němcovou v Senátu?

6%
94%
hlasovalo: 31471 lidí

„Kdo je k Evropské unii kritický, kdo si myslí, že je na čase, abychom si vládli sami, tak volí SPD. Kdo si myslí, že máme v Evropské unii zůstat, tak volí kohokoliv jiného nebo nevolí, protože ten výsledek je potom stejný,“ myslí si poslanec Kobza.

„Takže v momentě, kdyby došlo k situaci, že SPD vyhraje volby, tak začneme prosazovat vyhlášení referenda, které bude proveditelné a ve kterém budeme moci hlasovat i o tom, jestli budeme chtít odejít z Evropské unie, protože si myslíme, že občané mají právo říct, co chtějí,“ domnívá se Kobza

„Občané mají také právo na to, aby věděli pravdu, co tady vlastně Evropská unie provádí. Jakým způsobem nás zadlužuje, jakým způsobem ořezává naše pravomoci, jakým způsobem nás svazuje do takové spleti zákonů a deklarací, které jsou kolikrát naprosto nesmyslné.“

„Bez Evropské unie tady nebudou neštovice, svrab a bída, protože jsou tady i jiná obchodní uskupení. Je tady Evropský hospodářský prostor, tzv. EFTA, je tady Středoevropský hospodářský prostor tzv. CEFTA, je tady Světová obchodní organizace,“ vypočítává alternativy politik.

Padl kritický dotaz na dezinformace a hybridní hrozby: „Proč SPD sborově hlasovala pro vznik Komise pro hybridní hrozby, jak o sobě můžete tvrdit, že bojujete za svobodu, když hlasujete pro vznik totalitních komisí, jste odporní křiváci.“ Poslanec odvětil: „Já si to nemyslím, náš názor v podstatě byl, že ta komise stejně v podstatě nic neřeší.“

Přišla i otázka na současnou koronavirovou krizi. Co Kobza vidí jako problém? „Já si myslím, že právě o koronaviru mluví kdekdo, jsou tam nejzběsilejší teorie a dezinformace, od toho, jak je národ infikován, až po to, že při odebírání vzorků vám dávají do mozku čip a podobně,“ upozornil Kobza na současné covidové šílenství.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šlachtu do voleb zmlátí. Přišlo to z nečekaného místa

14:54 Šlachtu do voleb zmlátí. Přišlo to z nečekaného místa

Známá advokátka a politická aktivistka Klára Samková sdílela své postřehy z předvolební kampaně. Bab…