Bez nás Němců byste se neubránili Putinovi! Činitel EU naznačil Čechům, že by měli být vděční

24.01.2019 10:24

Komisař Evropské unie Günther Oettinger se domnívá, že kdyby nebylo Evropské unie, Česko by bylo pro ruského prezidenta bezmocnou trávou ve větru. Řekl to alespoň listu Reutlinger General-Anzeiger.

Bez nás Němců byste se neubránili Putinovi! Činitel EU naznačil Čechům, že by měli být vděční
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU

„Kdyby nebylo Evropské unie, země jako Slovensko, Česká republika, Maďarsko, Polsko, Slovinsko, Lotyšsko, Litva, Estonsko, Malta, Kypr, Rumunsko, Bulharsko a Chorvatsko by připomínaly trsy trávy, které se bezmocně zmítají v Putinově vichru,“ poznamenal eurokomisař na adresu ruského prezidenta. Stačí se prý podívat, co dnes zažívá Gruzie či Moldavsko. 

Původní text ZDE

Anketa

Kdo je pro vás důvěryhodnější?

hlasovalo: 21073 lidí

I z toho důvodu varoval Evropu před návratem k systému národních států. To je podle něj sen nejen ruského prezidenta Vladimira Putina, ale i americké hlavy státu Donalda Trumpa.

Mír zde zaručuje podle něj pouze společná měna a silný vnitřní trh. Oettinger také vyzval k vybudování efektivních bezpečnostních složek, kdy uvedl, že by měla vzniknout společná armáda a policie, která by se stala evropskou FBI. 

„Exportovali jsme mír a naše hodnoty, čímž jsme učinili Evropu soudržnější, než by byla bez tohoto rozšíření,“ pochvaloval si Oettinger.

reklama

autor: vefTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Wałęsa žárlil na Havla... Visegrád přežije, je si jist Ivan Hoffman. I Fialu a Tuska

17:41 Wałęsa žárlil na Havla... Visegrád přežije, je si jist Ivan Hoffman. I Fialu a Tuska

POHLED IVANA HOFFMANA V týdnu se sešla skupina V4 a podle mnohých to bylo nejbouřlivější jednání za …