Bezduchost Merkelové. Analytik Štefec jen zírá. Kdyby se tak choval Babiš, tak už prý plníme márnice

20.03.2020 14:09 | Zprávy

Bezpečnostní analytik Jaroslav Štefec hodnotí televizní projev německé kancléřky Angely Merkelové, v němž promluvila k situaci, s níž se kvůli koronaviru potýká celý svět. „Něco tak bezduchého a prázdného jsem absolutně nečekal,“ dodává kriticky a popisuje, co to dle jeho mínění vypovídá o samotném Německu

Bezduchost Merkelové. Analytik Štefec jen zírá. Kdyby se tak choval Babiš, tak už prý plníme márnice
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Jaroslav Štefec

„Přiznám se, že opravdu netuším, co vlastně chtěla Merkelová Bavorům, Sasům, Turkům, Pákistáncům, Konžanům a dalším obyvatelům území Německa říct. Něco tak bezduchého a prázdného jsem absolutně nečekal,“ píše Štefec ve své reakci na projev Angely Merkelové k německým občanům.

Její projev podle něj „dokonale odpovídá nejen současnému stylu její vlády, ale i naprosto zoufalému stylu chování rádoby vládnoucího vedení EU, které za současné krize vlastně úplně zmizelo. Zanechalo za sebou ovšem hodně nepříjemný smrádek v podobě těžce arogantního projevu své šéfky Ursuly von der Leyenové, bývalé ministryně obrany Německa, jímž zřejmě hodlala mobilizovat národy Evropy k boji s pandemií koronavirové infekce“. Štefec také tvrdí, že von der Leyenová se v něm tvrdě obula do států EU za to, že se pod hrozbou totální ztráty kontroly nad šířením infekce na svých územích bez jakéhokoliv náznaku podpory ze strany EK chopily iniciativy a začaly situaci řídit samy.

Projev Merkelové vyvolává pocit beznaděje, odevzdanosti a frustrace, života bez výhledu a bez budoucnosti, konstatuje Štefec. „Politicky korektní, pro lidi znalé německé historie by mělo být varující opakované zdůrazňování demokracie. Laciné apelování na rodinu, volání po solidaritě. Nic motivujícího, ve vazbě na předešlý ‚optimistický‘ projev o vývoji onemocnění Covid-19 v Německu totální pesimismus a dekadence,“ myslí si.

Přesto si všímá a diví se, že se najdou lidé, kteří se v jejím proslovu našli. „Například šéfredaktor Fora24 Pavel Šafr. Ten ho dal dokonce za vzor premiéru Babišovi, kterého samozřejmě neopomněl řádně poplivat. V souvislosti s tím si neodpustím malou poznámečku: kdyby se premiér Babiš choval v této krizi stejně jako kancléřka Merkelová, jak mu pan Šafr doporučuje, je dost pravděpodobné, že by nám v současnosti už nestačila nejen místa na JIP a ARO, ale dokonce ani v márnicích,“ popichuje Štefec.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Proč jste vlastně kandidovala do EP?

Dobrý den, neustále jste tvrdila a tvrdíte, jak chcete v EP hájit zájmy občanů, hlavně teda těch mladých, ale přitom chcete být eurokomisařkou. Proč jste tedy vlastně kandidovala do EP a myslíte to, co říkáte vážně? Já to třeba chápu tak, že EP je pro vás jen pojistkou, abyste nějakou funkci měla, k...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejméně špatný,“ ozvalo se. Vláda chce Síkelu v Bruselu

20:30 „Nejméně špatný,“ ozvalo se. Vláda chce Síkelu v Bruselu

Bude českou eurokomisařkou Danuše Nerudová, Marcel Kolaja, nebo Jozef Síkela? Vláda Petra Fialy měsí…