Biden je pustil dovnitř. USA ve stavu vysoké pohotovosti

24.06.2025 17:42 | Zprávy

Američané se obávají rizika, které pro Spojené státy mohou znamenat případné „spící buňky“ Íránu v USA. Hovoří se o tom, že země mohla být množstvím teroristů napojených na íránský islámský režim „infiltrována“ během období otevřených hranic za Joea Bidena.

Biden je pustil dovnitř. USA ve stavu vysoké pohotovosti
Foto: Repro: YouTube
Popisek: Americký prezident Donald Trump oslovil národ po provedení útoku na Írán (22.06.2025)

Po rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa pomoci Izraeli zlikvidovat ohrožení v podobě vývoje jaderných zbraní ze strany íránského režimu se Spojené státy obávají, že zvýšenému napětí nemusí být konec. 

Úředníci Bílého domu i FBI jsou ve vysoké pohotovosti kvůli možným „íránským spícím buňkám“, které by mohly podniknout útoky přímo ve Spojených státech, a hrozby teroristických útoků se obávají i bezpečnostní složky ve velkých amerických městech. 

„Sledujeme vývoj situace v Íránu. Z důvodu maximální opatrnosti nasazujeme dodatečné zdroje na náboženská, kulturní a diplomatická místa po celém New Yorku a koordinujeme to s našimi federálními partnery. Budeme i nadále sledovat jakýkoli potenciální dopad na New York,“ informovalo policejní oddělení nejlidnatějšího amerického města.

A po uklidnění situace na Blízkém východě se úřady rozhodly v obezřetnosti pokračovat. Navazují tak na rozhodnutí, které padlo ještě před samotným zásahem v Íránu, kdy ředitel FBI Kash Patel podle CBS News nařídil sledovat aktivitu zejména ve spojení se spícími agenty Íránem podporované teroristické organizace Hizballáh. Zvýšený dohled započal krátce poté, co byla spuštěna samotná izraelská operace.

Současná i bývalá administrativa se podle deníku The Independent obává hrozby ze strany íránských agentů už od doby, co Trump v lednu 2020 nařídil zlikvidovat íránského generála Kásima Sulejmáního. V návaznosti na jeho zabití FBI, ministerstvo vnitřní bezpečnosti a další agentury zvýšily své zdroje k boji proti potenciálním hrozbám.

Od té doby již státní zástupci také obvinili několik osob žijících v USA ze spiknutí s cílem zavraždit Trumpa i jeho někdejšího poradce pro národní bezpečnost Johna Boltona.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Radek Kotas

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Okamurovo stíhání

Dobrý den, pane Hrabo. Mám na vás dotaz, a to, co je podle vás na stíhání Okamury z pohledu práva tak absurdní? Píšete, že to sice právní rovinu nechcete komentovat, ale že ji považujete za absurdní. Podle vás byly jeho předvolební plakáty v pořádku? Přiznám se, že já nevím, podle mě byli za hranou ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Američané se obávají teroristů ..., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseGusta Pražák , 24.06.2025 18:04:02
Dobrý den. Docela by mě zajímalo, jak by kdo nazval třeba likvidaci vysokých státních úředníků na území cizího státu, případně "neohlášené" bombardování cizího státu bez vyhlášení války ?

|  6 |  0

Další články z rubriky

„To není dezinformace.“ Okamura s týmem živě. Co páchají Ukrajinci v ČR

21:58 „To není dezinformace.“ Okamura s týmem živě. Co páchají Ukrajinci v ČR

Ve streamu Hodina pravdy předseda SPD Tomio Okamura kritizoval vládu za vysoké ceny potravin a za ro…