Biden v rozhovoru zmínil Česko. Smál se Putinovi. Ale přiznal, že Ukrajina Američany nezajímá

17.06.2022 14:15 | Zprávy
autor: MaA

Prezident Spojených států amerických Joe Biden poskytl agentuře AP rozhovor přímo ve své oválné pracovně. Mluvil o zdražování způsobeném válkou na Ukrajině, o své motivaci k návratu do politiky i o tom, proč Spojené státy nemohly zůstat stranou ukrajinského konfliktu.

Biden v rozhovoru zmínil Česko. Smál se Putinovi. Ale přiznal, že Ukrajina Američany nezajímá
Foto: Repro Youtube
Popisek: Prezident USA Joe Biden s poznámkami v ruce

Část rozhovoru se točí okolo ukrajinské krize. Biden poukazuje na problémy a důsledky, které bude válka na Ukrajině mít nejen pro USA.

„Jak jsem řekl už na začátku, když zdražil benzín o 1,25 dolaru, pomoc Ukrajině bude něco stát a někdo ji musí zaplatit. Ale pokud bychom nic nedělali, bylo by to ještě horší. Kdybychom Putinovi dovolili obsadit Ukrajinu a k tomu připočetli Bělorusko, kde už vliv má, bylo by to hrozbou pro NATO a všechny důsledky by byly ještě horší."

Na dotaz, zda pro něj opatření spojená s nepředpokládanými výdaji na pomoc Ukrajině nepředstavovala politické riziko, odpověděl, že je prezident Spojených států a tomu nejde o politické přežití. Jde o to, co je pro zemi nejlepší. 

„Co by se stalo, kdyby nejsilnější mocnost světa a NATO nechaly tuto agresi bez povšimnutí? Co by bylo pak? Obávám se, že by v Evropě nastal opravdový chaos a navíc by tu byla ještě možnost, že bude Putin pokračovat ve svém rozpínání,“ pokračoval Biden a zmínil i naši zemi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

Šedá ekonomika

Jak jste s šedou ekonomikou bojovali vy nebo to nepovažujete za něco, co je třeba řešit? A k tomu komplikování života podnikatelů, nemyslíte, že hlavně pro ty menší podnikatele byla dost rána pod pás, když jste jim zrovna Vy zvýšili odvody, a to dost drasticky? Podpoříte teď ANO, které je chce sníži...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump? K večírkům u prasáka Epsteina zaznívá jiné prezidentské jméno

20:15 Trump? K večírkům u prasáka Epsteina zaznívá jiné prezidentské jméno

Ačkoli je Jeffrey Epstein již šest let po smrti, zemřel za dosud ne zcela vyjasněných okolností v po…