Bidenův úspěch povzbudí progresivisty k dalším podvodům, obává se sociolog Hampl. V EU už Zelení s Piráty pečou nová volební pravidla

1. 1. 2021 8:33

Sociolog Petr Hampl je přesvědčen, že Joe Biden, kterého považuje za dementního, vyhrál prezidentské volby v USA podvodem. Hampl má za to, že toto vítězství povzbudí progresivisty k páchání dalších podvodů. Varuje, že v EU už Zelení a Piráti připravili zákon, který údajně Evropské unii dovolí manipulovat s volebními výsledky ve všech členských státech EU.

Bidenův úspěch povzbudí progresivisty k dalším podvodům, obává se sociolog Hampl. V EU už Zelení s Piráty pečou nová volební pravidla
Foto: Repro Youtube
Popisek: Prezidentští kandidáti Donald Trump a Joe Biden
reklama

Anketa

Která pohádka si zaslouží zamknout do trezoru a nevysílat?

hlasovalo: 10934 lidí
Rok 2021 bude rokem, kdy se prezidentského úřadu ujme demokrat Joe Biden, který v listopadovém prezidentském souboji porazil republikána Donalda Trumpa. Sociolog Petr Hampl se v komentáři pro Prvnízprávy.cz. zamyslel nad tím, co bude tato změna v Bílém domě znamenat pro Česko.

V prvé řadě to prý znamená, že se elitáři znovu ujímají moci. Elitáři, kteří nebudou mluvit o vlastenectví tak, jak o něm mluvil Donald Trump.

Místo toho budeme slyšet o novém světovém řádu, méněcennosti bílé rasy, nebezpečí nacionalismu, právu zapalovat centra měst (pokud máte správnou barvu pleti) a vše ostatní, co k tomu patří. Biden tak mluvil během své kampaně a bude tak mluvit i nadále,“ vyjádřil své mínění Hampl, který je přesvědčen, že Biden vyhrál díky podvodu.

Obává se, že jde o precedens, který progresivisty povzbudí k páchání dalších podvodů.

„Všude poroste tlak na změny volebních zákonů. Ostatně, na úrovni EU už existuje návrh (prosazený Zelenými, včetně českých Pirátů) na zavedení jednotného evropského volebního zákona. S pravidly takovými, aby bylo možné z Bruselu libovolně měnit volební výsledky v celé Evropě,“ rozvádí svou myšlenku dál Hampl.

Pro samotné Česko se podle Hampla nezmění nic. Stejně jako za časů Donalda Trumpa bude ambasáda USA podporovat neziskovou organizaci Člověk v tísni a podobná uskupení, která Hampl považuje za nebezpečné.

Pokud se vůbec něco změní, tak prý naroste riziko, že USA někde ve světě rozpoutají další válku.

„Turecko může počítat s americkou podporou svých budoucích agresí, ale tak tomu bylo i za Trumpa. Oproti tomu poroste riziko útoků na další země kdekoliv ve světě – dementní prezident může snadno schválit komukoliv cokoliv,“ pravil Hampl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Příběh jedné operace českých tajných služeb. Letadlo, velvyslanec, cesta do Moskvy. Hamáček jen naznačoval, ale i tak Moravec valil oči

13:39 Příběh jedné operace českých tajných služeb. Letadlo, velvyslanec, cesta do Moskvy. Hamáček jen naznačoval, ale i tak Moravec valil oči

Prvním hostem nedělních Otázek Václava Moravce v České televizi byl ministr vnitra Jan Hamáček. „My …