Bill Gates odpískal covid

13.01.2022 10:10 | Ze sítí

Varianta omikron by měla být konečná boje s koronavirem. Podle amerického epidemiologa Fauciho ji zřejmě dostane každý. Roman Prymula si zase myslí, že by se nemělo očkovat povinně, když vakcína není na omikron uzpůsobena. Ozvali se ovšem také jiní. „Jakmile omikron projde zemí, po zbytek roku uvidíme mnohem méně případů nemoci, takže ke covidu budeme moci přistupovat spíše jako k sezonní chřipce,“ řekl miliardář Bill Gates.

Bill Gates odpískal covid
Foto: Repro CNN
Popisek: Zakladatel firmy Microsoft Bill Gates

Anketa

Má Viktor Orbán vaše sympatie?

98%
1%
hlasovalo: 37435 lidí
Varianta omikron je mnohem nakažlivější, shodují se vědci. Co to znamená? Některá opatření, na která byly vlády i lidé zvyklí, už nebudou mít vůbec žádný smysl. Například trasování nebo lockdowny. V USA například epidemiolog Anthony Fauci řekl, že variantu omikron nakonec dostane v podstatě každý a USA se dostanou do fáze, kdy budou moci s virem žít. Počty nakažených jsou teď už rekordní. Vláda USA však nehodlá zavírat školy, hodlá v nich však intenzivně testovat.

V Česku očekává velkou vlnu nakažených epidemiolog Roman Prymula, což sdělil na CNN Prima News. „Počítám, že se v následujících dnech nárůsty výrazně zvýší. Za chvíli bude trasování kontaktů prakticky nemožné,“ uvedl. Neočekává ovšem, že by se s touto vlnou Česko potýkalo dlouho, mimo jiné i proto, že se dost lidí nechalo naočkovat třetí dávkou vakcíny.

Prymula ovšem nechce očkovat více než třemi dávkami. „Ono to nejde neustále přebíjet dalšími dávkami. Ta třetí má nepochybně smysl, chrání nás před omikronem. Ale opakování dalších dávek této vakcíny už smysl nemá. Čím vícekrát budeme imunizovat, tím ten efekt bude kratší. Proto frekventované očkování touto vakcínou postrádá smysl,“ uvedl.

Má za to, že o povinném očkování by se uvažovat nemělo. „Nemáme tu teď vakcínu, která by korespondovala s variantou omikron. Je žádoucí, abychom tu měli vakcíny dělané na konkrétní varianty,“ vysvětlil. Kromě Prymuly více než tři dávky očkování nedoporučuje Evropská léková agentura EMA, ani Světová zdravotnická organizace WHO.

Podle šéfa ČLK Romana Šmuclera už boj s koronavirem končí. „Pandemické hry vzdal i Fauci. Je konec boje s koronavirem. Tedy v USA, Španělsku a ani nezačal  pořádně ve Švédsku. Po vlnách očkování to byl drahý nesmysl. Jednou se lidé budou divit – fakt trasovali koronavirus?“ říká.

Že z omikronu po velké vlně bude sezónní chřipka si myslí také miliardář Bill Gates. „Jakmile omikron projde zemí, po zbytek roku uvidíme mnohem méně případů nemoci, takže ke covidu budeme moci přistupovat spíše jako k sezonní chřipce,“ přeložil jeho slova pirát Ondřej Dostál a kousavě podotkl: „Další ‚chřipečkář‘, tentokrát nějaký pan Gates. Koukám, že ho sleduje dost lidí, někdo by ho měl nahlásit, ať dostane ban.“ Gates také předpokládá, že omikron zatíží zdravotnictví a že větší potíže kvůli němu budou mít neočkovaní.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: kas

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Navrácení Ukrajinců

Proč by měli Ukrajinci, kteří už na Ukrajině nežijí třeba 20 let jít nyní za Ukrajinu bojovat? Nebo i ti, co jít bojovat nechtějí z jakýchkoliv důvodů, proč je nutit? Navíc nechápu to, že nejdřív jste vehementně podporovali přijetí uprchlíků z Ukrajiny a teď je zas tlačíte k návratu. Zamýšlel jste s...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úlet Jakuba Voráčka, hvězdy ČT po boku Záruby. Hrubé

10:07 Úlet Jakuba Voráčka, hvězdy ČT po boku Záruby. Hrubé

Zblblí Češi na všechno skočí Andreji Babišovi. Tak se v minulosti vyjádřil někdejší elitní hokejista…