Bill Gates promluvil o imigraci. Kolega miliardář Soros bude hodně zuřit, až si to přečte

14.07.2017 18:32

Miliardář Bill Gates varoval Evropu, že politika otevřených dveří vůči migrantům může vést ke katastrofě. Zakladatel Microsoftu a nejbohatší muž na světě Gates je toho názoru, že evropští lídři migrační krizi svým vítáním velkého počtu migrantů zhoršují. Gates to uvedl v rozhovoru s německým plátkem Welt am Sonntag. O miliardářových slovech informoval i britský list Daily Mail.

Bill Gates promluvil o imigraci. Kolega miliardář Soros bude hodně zuřit, až si to přečte
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Rozdávající oběd

Jedenašedesátiletý Bill Gates, známý nejen jako zakladatel amerického softwarového gigantu Microsoft, ale i jako velký filantrop, s německými novináři hovořil o dilematu, které je způsobené „německým přístupem k uprchlíkům“. „Na jedné straně chcete prokázat svou štědrost a přijímat uprchlíky. Čím štědřejší ale jste, tím více se to rozkřikne a vzápětí to motivuje více a více lidí, aby opustili Afriku a vydali se k vám,“ sdělil novinářům Gates. „Německo ale nemůže přijmout masivní počet všech těch lidí, kteří se chtějí dostat do Evropy,“ dodal. Podle Gatese musí Evropa cestu pro Afričany „mnohem více znesnadnit“.

To je na druhé straně v rozporu s přístupem některých neziskových organizací, které cestu migrantům do jejich vysněné země usnadňují. O Gatesovi zároveň nelze říci, že by byl nějaký mizantrop, nebo že by obyvatele rozvojového světa neměl v lásce. Nadace manželů Gatesových na rozvojové programy v Africe, ale i na jiných kontinentech, utratila miliony dolarů. Cílem pomoci je boj proti chudobě a nemocem.  

Komentář Billa Gatese přišel krátce poté, co si Itálie nechala předvolat rakouského velvyslance v reakci na výhrůžky Vídně, že na hranice s Itálii nasadí vojenské jednotky, které budou bránit migrantům dostat se do Rakouska. Celkový počet migrantů, kteří se letos přemístili přes Středozemní moře, překročil sto tisíc osob. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jok

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je to jinak! Babišovi se nejdřív zvedl žaludek a pak začal pátrat. A teď přiznal...

22:25 Je to jinak! Babišovi se nejdřív zvedl žaludek a pak začal pátrat. A teď přiznal...

Premiér Andrej Babiš se ve své týdenním hlášení „Čau lidi“ rozepsal o dnešním tragickém požáru domov…