Bitva o sledovaný zákon před kamerami ČT: Kriste pane, já mám také děti!

04.01.2017 22:35

Zákon o zákazu kouření se posunul z Poslanecké sněmovny do Senátu. Projde horní parlamentní komorou beze změn, když má koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL většinu, nebo se ho podaří změnit, což prosazují např. senátoři Jaroslav Kubera (ODS) a Ivo Valenta? Ten má zákon za nesmyslný paskvil, který rozhodně nepodpoří.

Bitva o sledovaný zákon před kamerami ČT: Kriste pane, já mám také děti!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kouření, ilustrační foto
reklama

Ve středečních Událostech, komentářích České televize se utkali senátor Ivo Valenta zvolený za Stranu soukromníků ČR a Renata Chmelová zvolená za KDU-ČSL, Piráti, DPD, LES.

„Já musím za sebe říct, že pevně doufám, že projde,“ zahájila debatu dáma. „Můžu říct, že z projednávání tohoto zákona mám obrovskou radost a udělám vše pro to, aby prošel,“ doplnila. Tento zákon podle jejího názoru kouření nikomu nezakazuje. Omezuje ho jen tam, kde je nějaká další osoba, kterou to může ohrozit. „Zdraví je pro mě na té nejvyšší příčce,“ zdůrazňovala.

Senátor Valenta je zcela opačného názoru. „Tady je to spíš o pokrytectví. Tady si myslím, že by si ten hospodský měl sám rozhodnout, jestli chce hospodu kuřáckou nebo nekuřáckou. Většina hospod ve městech je dneska nekuřáckých. Ať si to ti lidé vyřeší sami. Dneska už je většina restaurací nekuřáckých. Ale já navrhuju ty kuřárny. Kriste pane, já mám taky děti a vezmu je tam, kde se nekouří, ale dejme lidem možnost volby,“ žádal Valenta.

Tady je prý třeba litovat Čechy, protože na Moravě už fungují sklípky a soukromé prostory, kde si lidé budou moct dělat, co se jim zlíbí a nebude je kontrolovat OSA, EET, ani jiný kontrolor. Češi ale podobné možnosti často nemají.

Chmelová si však trvala na svém. Zákon zakazující kouření v restauracích je správný. Podobná varování prý v Senátu zněla, i když se omezoval hazard a hle, černé herny kupříkladu v Bohumíně nevznikají. Obavy kritiků těchto zákonů se tedy nenaplňují.

Pozn. redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč ke kauze Vrbětice promluví prezident až za týden? Hynek Kmoníček to tuší

19:45 Proč ke kauze Vrbětice promluví prezident až za týden? Hynek Kmoníček to tuší

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Hynek Kmoníček, český velvyslanec v USA. Kam …