Black Lives Matter: Rasismus naruby? Vždyť je mezi demonstranty polovina bělochů! Publicista vyrazil proti Zemanovi

02.07.2020 16:11

Publicista a básník František Kostlán se rozepsal o tom, že spolu s velkou vlnou odporu proti rasismu mají potřebu proti tomu ti, co se jim to nelíbí, vystoupit a poukázat na to, že je to nebezpečné. Jeho slova vyšla na blogu serveru Aktuálně.cz.

Black Lives Matter: Rasismus naruby? Vždyť je mezi demonstranty polovina bělochů! Publicista vyrazil proti Zemanovi
Foto: Hana Brožková
Popisek: Prezident Miloš Zeman navšívil recepci u příležitosti státního svátku Spojených států amerických Dne nezávislosti

Podle Kostlánových slov nejde jen o odsouzení násilí, ničení a rabování, ale jde o podstatu problému. "Bude náš kulturní okruh pokračovat v likvidaci demokracie, nebo se vrátí k dílu našich předků?" zeptal se Kostlán.

Ten si následně všímá slov prezidenta Miloše Zemana při návštěvě americké ambasády, kdy ten kritizoval názorové vůdce spojené s protesty proti rasismu. "Uvedl, že nepotřebuje žádné nové velké bratry, kteří mu budou říkat, jaké hodnoty by měl zastávat. V tom se Zemanovi nedivme, nepotřebuje žádné názorové vůdce, neboť sám v čele stáda kráčí," podotkl Kostlán. A všiml si i toho, že Zeman označil heslo Black Lives Matter za rasistické. Podle jeho slov Zeman zaútočil na odpůrce rasismu vědomě. 

Anketa

Má Zeman pravdu, že heslo ,,Black Lives Matter" je rasistické?

98%
2%
hlasovalo: 33189 lidí
"Svědčí o tom i jeho tvrzení, že společnost v Česku i Spojených státech v současnosti čelí útokům na nezávislost svých občanů. 'Toto nebezpečí nemůžeme ignorovat, musíme mu čelit,' dodal," cituje českou hlavu státu Kostlán.

"Onen útok na nezávislost občanů spočívá ve skutečnosti v tom, že jiným občanům se nelíbí rasismus a xenofobie, což je ovšem v souladu s dosavadním viděním demokracie, vyjádřeným i ústavami a Listinou základních práv a svobod. Zeman tedy, zjednodušeně řečeno, vidí nebezpečí v demokracii a jejích zastáncích," uvedl s tím, že obdobně vystoupil i exprezident Václav Klaus v projevu k politikům 'xenofobně-populistické' Alternativy pro Německo v Berlíně. "K současnému dění řekl mj. toto: „Co v posledních týdnech zažíváme - to přepisování historie a ničení památníků a soch důležitých osobností našich národů, které tu ještě nikdy nebylo - je tichá revoluce, která nás zničí. Věřím, že to vše AfD ví stejně dobře jako já, snad ještě mnohem lépe'," sdělil podle Kostlána Klaus. 

"I demonstranti proti rasismu pochopitelně vědí, že záleží na všech životech, tedy i na těch bílých. Heslo 'Na černošských životech záleží' zvolili proto, že ty jsou podle nich momentálně více ohrožené, nikoli proto, že by jim na bělošských životech záleželo méně. Ostatně mezi demonstranty je zhruba polovina bělochů, jak vidíme na kamerových záběrech z téměř každé akce. Celý protest nastartovalo další zavraždění černocha policií, proto je v heslu řeč o černošských životech. V protestech tedy nejde o černý rasismus namířený proti bílým, ale o obranu před institucionálním (policejním) rasismem namířeným proti černým, který štve i hodně bílých," řekl Kostlán se slovy, že označit odpůrce rasismu za rasisty nebo za nepřátele demokracie je specialitou současného pokřiveného myšlení, jímž se vyznačují lidé postižení nějakou formou extremismu a jejich přicmrndávači. 

"Dnes k nim patří mnoho mocných lidí, další se k moci prodírají jak v Evropě, tak v USA. Nejde jen o psychopaty či sociopaty, ale především o xenofobně či rasisticky orientované populisty. Demokracie se tak pozvolna přeměňuje na některou z odrůd autoritářského režimu. A když jeho zastánci, mezi něž patří Zeman i Klaus, vidí nebezpečí, že by se demokracie mohla ubránit, vylezou ze svých úkrytů na veřejnost a pumpují do obecenstva další dávku nenávisti. I proto jsme raději, když exprezident i ten současný vůdce svého stáda okolní svět ignorují. Nebo jinak: na Zemanově i Klausově životě záleží. A kdo nic nedělá, nic nezkazí," uzavřel.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

21:41 Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

Spolu s koncem týdne je zde tradiční informační pořad premiéra Andreje Babiše Čau lidi. A dnes bylo …