Blatný dal Sputniku košem

10.03.2021 20:37

Tohle prezidenta Miloše Zemana nepotěší. Jen pár hodin poté, co žádal po premiérovi Andreji Babišovi (ANO), aby z funkce odvolal ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO), protože zdržuje záležitost týkající se ruské vakcíny, se poslanci přeli o očkování, vakcínách a zejména o ruský Sputnik V. Ministr Blatný dál klade odpor a i přes prezidentovu kritiku odmítá dát této očkovací látce výjimku, informuje server iDNES.cz.

Blatný dal Sputniku košem
Foto: Repro ČT
Popisek: Jan Blatný

Šef resortu Blatný trvá na svém nesouhlasném postoji, aby se v Česku očkovalo vakcínou, kterou před tím neschválila Evropská léková agentura. I když by ze své pozice ministra zdravotnictví sice mohl udělit na základě doporučení SÚKL výjimku, důrazně to však odmítá. „Výjimku neudělím,“ oznámil ve středu na půdě Poslanecké sněmovny.

Celý text ZDE.

„Budu na tom trvat, dokud budu ministrem,“ řekl poslancům ministr Blatný, že se v Česku bude očkovat jen vakcínami schválenými Evropskou lékovou agenturou. Upozornil, že ze zemí Evropské unie projevilo zájem o ruskou vakcínu Sputnik V málo zemí. „Jen Maďarsko a Slovensko projevilo zájem o Sputnik V. Nikdo jiný,“ uvedl.

Prezident Miloš Zeman chtěl po premiérovi Andreji Babišovi (ANO), aby z funkce odvolal ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) a ředitelku Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Irenu Storovou. Vadí mu jejich postoj k ruské vakcíně Sputnik V. Jejím odmítáním podle něj nesou odpovědnost za úmrtí lidí v Česku na covid-19. Zeman chtěl, aby ve funkci skončil i ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Premiér po schůzce uvedl, že personální změny ve vládě nejsou na stole. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Oni kradli! Kde je Bartoš?“ Babiš na Primě vytáhl peníze. Padla sprostá slova

22:35 „Oni kradli! Kde je Bartoš?“ Babiš na Primě vytáhl peníze. Padla sprostá slova

Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (SPOLU), Vojtěch Filip (KSČM), Jan Hamáček (ČSSD), Zuzana Majerová Za…