Blažek nechá přezkoumat policejní razii

19.06.2013 16:50

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) nechá přezkoumat, jestli byl zásah policie, při kterém byla před týdnem zatčena šéfka kabinetu Jana Nagyová, bývalí poslanci ODS a vedení Vojenského zpravodajství, adekvátní. Ministr to po jednání vlády řekl novinářům. Dodal, že nechce posuzovat vinu či nevinu obviněných, ale jde mu o přiměřenost zásahu. V souvislosti se zásahem vláda padla a nyní úřaduje v demisi.

Blažek nechá přezkoumat policejní razii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Blažek

Blažek řekl, že posouzení vypracuje společně s odborníky na ústavní, správní a trestní právo. Hotové by mělo být v řádu týdnů, závěry ministr předloží Parlamentu. "Nejde o posuzováni viny a trestu v té věci. Je potřeba zkoumat, jestli 400 policistů kvůli třem bývalým poslancům, jedné ženě a dvěma lidem z vojenské kontrarozvědky je zdůvodnitelný zásah ozbrojených sil v budovách vlády a dalších budovách soukromých osob," řekl ministr. Podle Blažka vláda jeho návrh jednomyslně podpořila.

Ministr chce také nechat přezkoumat, jestli bylo odposlouchávání nejbližších spolupracovníků premiéra přiměřené a v souladu s předpisy. Dodal, že je znepokojen, že se do médií dostávají fakta z trestních spisů. Požádal prý kvůli tomu i nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, aby učinil taková opatření, aby informace neunikaly. Kvůli obvinění Nagyové, která byla šéfkou kabinetu Petra Nečase, premiér v pondělí rezignoval.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šok: Na Zemana veřejně vybafl Vladimír Hučín a bylo to naprosto nezapomenutelné. Prezident nejdrsněji zesměšnil Kalouska

20:55 Šok: Na Zemana veřejně vybafl Vladimír Hučín a bylo to naprosto nezapomenutelné. Prezident nejdrsněji zesměšnil Kalouska

V rámci své šesté návštěvy Olomouckého kraje zavítal v úterý pozdě odpoledne prezident České republi…