Blažek z ODS: Všichni blbí se Fialovi smáli a on jim ukázal

13.10.2021 11:47

Staronový poslanec Pavel Blažek (ODS) se zastal svého předsedy a pravděpodobného příštího premiéra Petra Fialy. Připomněl, jak se mu všichni smáli a on všem těm posměváčkům teď ukázal, kdo bude pánem na vládním kolbišti.

Blažek z ODS: Všichni blbí se Fialovi smáli a on jim ukázal
Foto: Reprofoto: ČT24
Popisek: Petr Fiala a Pavel Blažek (oba ODS).

Bývalý, ale možná také budoucí, ministr spravedlnosti za ODS Pavel Blažek v rozhovoru pro Echo24.cz přiznal, že sice čekal dobrý volební výsledek koalice SPOLU, tedy koalice ODS, lidovců a TOP 09, ale takto dobrý rozhodně ne.

Očekává, že vláda, která se rodí, bude držet pohromadě už kvůli tlaku veřejnosti, která si momentálně přeje, aby politická reprezentace nastolila nový nebabišovský kurz. Tento tlak povede také všechny koaliční partnery k tomu, aby předkládali rozumné požadavky na složení vlády i na programové priority.

Anketa

Věříte, že je prezident Zeman ve stavu, kdy není schopen ničeho?

16%
hlasovalo: 34921 lidí

Pár slov pronesl i na konto předsedy ODS Petra Fialy, svého stranického šéfa.

„Pokud jde o osud Petra Fialy, tak to jsem si vzpomněl na jednu forbínu Wericha s Horníčkem, Werich tam říká: Všichni blbí se mu tenkrát smáli. Petr Fiala si prošel tím, že všichni blbí se mu roky a roky smáli a on nyní prokázal, že se smáli fakt hloupě, klidně řeknu blbě. A neměl celou tu cestu jednoduchou. Z politických komentátorů ho neuznával skoro nikdo, cestu si musel strašně projít. Neměl to lehké vůbec. Naopak Piráti to měli svým způsobem jednodušší, protože to je pražská strana, v Praze etablovaná a uznávaná pražskými médii, už delší dobu. To Petr Fiala nikdy nebyl,“ upozornil Blažek.

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Válka s Ruskem

Pořád slyšíme, jak se máme připravit na válku s Ruskem. Z čeho teze, že nás Rusko napadne pramení? Myslíte, že jsme po Ukrajině druzí na řadě? A nechrání nás naše členství v NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prezident Pavel, Mašínová i Vetchý. Vladimír Hučín vytáhl vzpomínky

4:44 Prezident Pavel, Mašínová i Vetchý. Vladimír Hučín vytáhl vzpomínky

„Najednou jsme viděli v Lidových novinách fotku, jak se usmívá na Eduarda Stehlíka a Petra Pavla s t…