Blít, či neblít. Zeman místo ženského orgánu. Létají vtipy o včerejším předávání státních vyznamenání

29.10.2015 12:08

Reakce na středeční udělování státních vyznamenání v podání prezidenta Miloše Zemana přibývají geometrickou řadou. Vyjádřil se již i místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek, který středeční ceremoniál na Hradě označil za „orgie bolševické nestoudnosti“.

Blít, či neblít. Zeman místo ženského orgánu. Létají vtipy o včerejším předávání státních vyznamenání
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman předal státní vyznamenání ve Vladislavském sále Pražského hradu

Anketa

Kdyby dnes byly prezidentské volby, volili byste Miloše Zemana?

90%
10%
hlasovalo: 18775 lidí

„Včera na Hradě se mi stýskalo po loňském ceremoniálu včetně fleecové bundičky nekonvenčního režiséra, to byla ještě buranská legrace. Ze včerejších orgií bolševické nestoudnosti, které vyvrcholily státním vyznamenáním pro soudruha Miroslava Tomana, z těch už šel mráz po zádech... Koho Miloš Zeman vyznamená příště? Lubomíra Štrougala? Generála Lorence?“ zveřejnil Miroslav Kalousek na Facebooku.

Dosti ironický tón zvolil i odborník na sociální média Josef Šlerka. „Oceňuji citlivě zvolený výběr. U části ani nemusí Blesk vysvětlovat, o koho jde, protože je lidi znají ještě z Rudého práva,“ míní vysokoškolský pedagog.

Europoslanec za ODS Jan Zahradil poukázal na skutečnost, která kvůli předávání státních vyznamenání poněkud zapadla. „Před pár lety, kdyby si vicepremiér, nejpopulárnější politik a šéf nejsilnější partaje odjel na státní svátek do Dubaje, byl by to skandál na týden. Dnes, řečeno s klasikem, je to 'nezpráva'. Tak hlavně tady hodně řešte Zemanovy metály,“ nešetřil kritikou na adresu ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše.

Další reakce na předávání státních vyznamenání ZDE.

Nezahálí ani pověstná lidová tvořivost. Po sociálních sítích tak začínají kolovat koláže reflektující středeční dění na Hradě.

Ve facebookové skupině „Lumpenkavárna“ uživatel se jménem Roman Porteš vyvěsil návrh na státní vyznamenání, která by prezident Zeman mohl v budoucnu udělit. Vedle řádu virózy, kolene či popelníčku navrhuje Porteš i řád ovara.

Jiný uživatel Facebooku, Petr Opočenský, tamtéž vyvěsil koláž, kterou vyjádřil nesouhlas s udělením státního vyznamenání herečce Jitce Frantové Pelikánové, o níž se v poslední době hovoří jako o té, která údajně spolupracovala s komunistickou StB. Inspirován Shakespearovým Hamletem se Opočenský táže: „Blít, či neblít? To je, oč tu běží“

Na Twitteru se pak objevila úprava obrazu dalšího vyznamenaného – Františka Ringo Čecha – „Zvířátka obdivují píču“. Ženské přirození však v úpravě uživatele Twitteru s přezdívkou „Pivní ekonomie“ nahradila hlava prezidenta Miloše Zemana.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hnus a kreatura. Po pěsti dostal Jakl Fendrychem. Jak to bylo s útokem v metru?

15:06 Hnus a kreatura. Po pěsti dostal Jakl Fendrychem. Jak to bylo s útokem v metru?

Komentátor Martin Fendrych se pustil do Ladislava Jakla, bývalého tajemníka prezidenta Václava Klaus…