Bobo pověsila na web ostrou parodii na knížecí billboard. Kalousek zuří

15. 10. 2013 16:37

Na internetových stránkách bloku Hlavu vzhůru! byla zveřejněna podobizna Karla Schwarzenberga s hákovým křížem. Vše je navíc vyvedeno v barvách používaných nacisty. První místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek už fotografii odsoudil.

Bobo pověsila na web ostrou parodii na knížecí billboard. Kalousek zuří
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Jana Bobošíková
reklama

Na fotografii je předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg, za jehož zády visí hákový kříž. Pod ním je menším písmem napsáno „über TOP“ a pak větším „Fe slušbách cizí republiky“. Blok Hlavu vzhůru! se však hájí, že fotomontáž pouze převzal. Původně byla zveřejněna na serveru Freeglobe.parlamentnilisty.cz.

Obrázek ostře odsoudil Miroslav Kalousek. "Je to mimo veškerou elementární slušnost. Po zhlédnutí tohoto článku s nacistickými symboly budu s napětím čekat, zda lidé, které jsem dosud pokládal za slušné a kteří kandidují za hnutí Hlavu vzhůru!, z kandidátky odstoupí," řekl pro iHNed.cz.

Na stránkách samotného bloku se u fotografie nachází text, který se zastává šéfky Jany Bobošíkové. „Mnozí ji kritizují za to, že pořád někam kandiduje, střídá politické strany, že byla nominována KSČM do předminulé volby prezidenta, nebo i za to, že její volební blok Hlavu vzhůru! je nesourodým slepencem různých odpadlíků, stran a hnutí. Ne že by tato kritika byla zcela neoprávněná. Je však zajímavé, že to samé, za co je Bobošíková kritizována, platí i pro Karla Schwarzenberga a jeho TOP 09, která má i přesto zřejmě dvojciferné volební preference,“ píše se v textu, který patří blogerovi Janu Sedláčkovi.

Samotný Schwarzenberg fotomontáž nechtěl komentovat. "Jsou věci, které ať zůstávají ve stoce, já se tím nebudu zabývat," uvedl. Stejně tak i Kalousek dodal, že s blokem se nehodlá nijak soudit.

Ing. Jana Bobošíková

  • Předsedkyně strany Suverenita
  • mimo zastupitelskou funkci

"Žijeme ve svobodné společnosti, kde občané mají právo na své názory," vysvětluje fotografii šéfka bloku Bobošíková. "Pan Kalousek o nás pořád hovoří jako o neonacistech a nevím, o čem všem. Ať pan Schwarzenberg prokáže, že nic z toho, co o něm píší lidé v novinách, není pravda. Já to jasně prokazuji svým životem a svými činy, že nejsem žádná neonacistka. Já se nepaktuji s landsmanšaftem, což je organizace, u jejíhož zrodu prokazatelně stáli nacisté," řekla předsedkyně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vrbětice: Továrna pro výrobu raket USA, šlo o ni. BIS tutlá pravdu. Načasování. Nová fakta

11:54 Vrbětice: Továrna pro výrobu raket USA, šlo o ni. BIS tutlá pravdu. Načasování. Nová fakta

Ve Vrběticích spáchali útok agenti GRU. Nešlo však o sklad společnosti IMEX Group, ale o továrnu na …