Bobošíková se u Krause strefila do Fischera: Kandidoval leda do KSČ

09.11.2012 23:00

Kdyby Jana Bobošíková nekandidovala na prezidentku, volila by zřejmě Vladimíra Dlouhého, shodují se prý například v názorech na Evropskou unii. Koho by však určitě nevolila, je Jan Fischer.

Bobošíková se u Krause strefila do Fischera: Kandidoval leda do KSČ
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Bobošíková
reklama

„Volila bych Vladimíra Dlouhého. Myslím si, že má rozumné názory, například na ekonomiku či na Evropskou unii,“ prozradila Jana Bobošíková v Show Jana Krause. Nejméně vhodným kandidátem na prezidenta je pak podle ní Jan Fischer. „Zatím nikdy nikam nekandidoval, snad kromě komunistické strany. A neprošel zatím žádnými volbami,“ dodala.

Ona sama kandiduje na prezidentku již podruhé, kdysi to bylo ve volbě, kde zvítězil Václav Klaus proti Janu Švejnarovi. „Nevím, nakolik to byla hra. Já jsem to jako hru nebrala. Já jsem to brala jako možnost, jak prezentovat své názory,“ vysvětlovala.

U některých práv prezidenta by měla už nyní jasno. Koho by nominovala do vedení České národní banky? Například makroekonoma z Next Finance Vladimíra Pikoru nebo bývalého ministra financí Vlastimila Tlustého. Co se týče prezidentských milostí, setkala se prý už s tak šílenými rozsudky, že by se snažila občas napravovat justiční systém.

Jako prezidentka by se prý snažila o zlepšení mezigeneračních vztahů. „Nechci ale nebe na zemi, to není možné,“ ujišťovala s úsměvem Bobošíková.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesor Beran u Xavera. To zase bude křiku...

17:25 Profesor Beran u Xavera. To zase bude křiku...

Epidemiolog a vakcinolog Jiří Beran byl hostem rozhovoru na XTV. Výrazně doporučoval očkování, podle…