Bohatí častěji využívají služby státu, tak by měli víc platit, vypálil expert ČSSD. A jsou to tito...

28.02.2017 18:50

Ekonomický expert ČSSD Michal Pícl prozradil, kdo je podle něj natolik bohatý, že je třeba ho donutit k vyšším platbám do státní kasy. Bohatý je podle sociálního demokrata každý, kdo bere přes 36 tisíc.

Bohatí častěji využívají služby státu, tak by měli víc platit, vypálil expert ČSSD. A jsou to tito...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo ČSSD
reklama

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) prohlásil, že ekonomické plány sociální demokracie prospějí asi čtyřem milionům občanů. Ekonomický expert strany Michal Pícl v rozhovoru se čtenáři serveru Ihned.cz doplnil, že daňová reforma z pera sociální demokracie pomůže 90 procentům občanů. Vychází totiž z předpokladu, že 90 procent populace bere méně než 50 tisíc hrubého, tedy asi 36 tisíc čistého. Lidé, kteří dosahují těchto příjmů, by podle Pícla měli státu platit víc, protože údajně častěji čerpají služby od státu.

„Princip progresivního zdaňování spočívá v solidaritě bohatších s chudšími. Vysokopříjmoví zaměstnanci více využívají veřejných statků a služeb, je tedy přirozené, že by se měli také na jejich financování podílet více. Zavedením jedné sazby daně z přijmu byly znevýhodněny nízkopříjmové skupiny obyvatel, tento stav se snažíme změnit,“ napsal čtenářům mimo jiné Pícl.

Sociální demokraté se tak prý snaží vyrovnávat ekonomickou nerovnost ve společnosti, za kterou prý můžeme poděkovat pravicovým vládám. Podle Pícla pravice snižovala daně nejbohatším, on jako ekonomický expert ČSSD chce jít přesně opačnou cestou. Je toho názoru, že 70 procent populace nepobírá ani průměrnou mzdu, a je odhodlán všem těmto lidem pomoci. Spolu s celou ČSSD. A nejdou jen cestou změn v daňové politice. Pícl občanům připomněl, že ČSSD několikrát zvedla minimální mzdu a nehodlá s tím hned tak přestat. Ještě do konce tohoto volebního období, tedy během osmi měsíců chce ČSSD dostat minimální mzdu na 40 procent mzdy průměrné. „Držte nám palce!“ požádal čtenáře.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Řezník z hypermarketu: „Vošulim vás, ani nebudete vědět jak. Do jater vodu, do kuřete dvojitou dávku, vy to koupíte. Udělal jsem to jednou v Německu a málem mě za to…“

12:07 Řezník z hypermarketu: „Vošulim vás, ani nebudete vědět jak. Do jater vodu, do kuřete dvojitou dávku, vy to koupíte. Udělal jsem to jednou v Německu a málem mě za to…“

Téma kvality českých potravin je na scéně už dlouhou řadu let. Mnozí politici zejména před volbami u…