Bohatý právník Petra Bendla: Pracoval pro stát i pro svého ministra

06.09.2013 7:16 | Zprávy
autor: adr

Volební lídr středočeské ODS Petr Bendl se umí o své spolupracovníky postarat. V době, kdy vedl resort zemědělství, působil zde za tučnou odměnu jako jeho poradce pražský advokát Tomáš Jindra. Kromě toho zastupoval Bendla také v transakci za osm milionů korun, když kupoval na Kladensku statek pro osobní účely.

Bohatý právník Petra Bendla: Pracoval pro stát i pro svého ministra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zemědělství Petr Bendl

Petr Bendl si pořídil statek a bezmála 50 hektarů půdy nedlouho před pádem Nečasovy vlády. Svoji soukromou obchodní záležitost svěřil do rukou advokáta, kterého rovněž angažoval ve službách svého resortu, píše server Aktuálně.cz.

Bendla v transakci zastupoval advokát Tomáš Jindra, který v té době působil také jako ministrův poradce. Za své služby v období od ledna do října 2012 získal od Ministerstva zemědělství 500 tisíc korun bez DPH, jak server už před časem napsal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Co je ta polopravda?

,,Babišova vláda nedává 2 procenta, ale vždyť Fialova vláda je nedávala taky. To je polopravda.“ Sám tvrdíte, že jste závazek vůči NATO nesplnili, tak co je ta polopravda?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel je jen notář. Po Ševčíkově show v TV přišla ještě tvrdší slova

12:20 Pavel je jen notář. Po Ševčíkově show v TV přišla ještě tvrdší slova

Spor o to, zda má prezident Pavel právo na konzultace s premiérem Babišem, přenesl zábavnou formou n…