Bohuslav Sobotka promluví v rádiu o EU. Kdyby jí nebylo, Evropu už by si prý dávno rozebralo Rusko

21.03.2015 13:56

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) bude hostem sobotního Pressklubu moderátora Luboše Xavera Veselého na Frekvenci 1. Chystá se okomentovat sjezd ČSSD, politiku EU a Ruska, prezidenta Miloše Zemana a nemálo času věnuje i Andreji Babišovi a hnutí ANO. Svého koaličního partnera podrobí ostré kritice.

Bohuslav Sobotka promluví v rádiu o EU. Kdyby jí nebylo, Evropu už by si prý dávno rozebralo Rusko
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka

Předseda vlády a ČSSD Bohuslav Sobotka si pravidelně pochvaluje, že stávající koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL pracuje především ve prospěch občanů, čímž se liší od pravicových vlád, které se velmi často hádaly. Práci kabinetu si pochvaluje i přesto, že musí spolupracovat s Andrejem Babišem a hnutím ANO, které se podle jeho názoru vydalo po svém sjezdu cestou demokratického centralismu. ČSSD se prý naproti tomu víc otevřela lidem.

Hnutí ANO také vytýká, že zaspalo na dopravě, což je dobře vidět na situaci kolem mýta. v součtu ale vláda funguje a prosazuje důležité zákony, daří se to, neboť Sobotka prý našel recept, jak jít na Andreje Babiše. V pořadu svůj recept prozradí.

Znovu se také vyjádří k tomu, proč nepozval prezidenta Miloše Zemana na nedávný sjezd ČSSD a okomentuje i mezinárodní situaci. Dozvíte se, k čemu nám je dobrá Evropská unie. "Nedokážu si vůbec představit, jak by si země v Evropě rozebralo Rusko, kdyby neexistovala Evropská unie," zazní mimo jiné.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A už jede zděšení: Italové zvolili, jak neměli. Dopady i v Česku

7:41 A už jede zděšení: Italové zvolili, jak neměli. Dopady i v Česku

V Itálii se rýsuje pravicová vláda. Bratři Itálie budou zřejmě vítězem voleb a spolu s dalšími pravi…