Boj o osud země? Jen o udržení se v sedle, vysmívá se historička Schwarzenbergovi

22. 9. 2013 16:23

S blížícími se volbami se jednotlivé politické strany předhání, kdo vymyslí poutavější a originálnější slogan. Jeden z dílny TOP 09 zní: „Autoritářský režim, nebo vláda autorit?" Podle názoru historičky Veroniky Sušové-Salminen by však měl znít buď „Kde jsou milióny z Drábkových reforem?" nebo „Kde jsou evropské dotace?" Se svým kritickým postojem k této partaji se svěřila serveru Britskélisty.cz.

Boj o osud země? Jen o udržení se v sedle, vysmívá se historička Schwarzenbergovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: V prezidentském volebním štábu Karla Schwarzenberga. Fenomén Karel zůstal nakonec poražen
reklama

TOP 09 dle Sušové-Salminen nechce spoléhat na politická témata, a proto nabízí emotivní téma kolektivního charakteru. Za ním se ale dle jejích slov skrývají stále ti samí politici, kteří odsouhlasili nespravedlivé daně, které privilegují bohaté a zvyšují přenášení finanční odpovědnosti na jednotlivé občany bez ohledu na to, že ti na to nemají finanční sílu.

„Voliči, zapomeň na všechno, hlavně na to, že nic neumíme (maximálně tak odklánět peníze ze státních penězovodů) a zvol nás znova, protože ‚jde o vyšší principy‘, boj se ‚zlem‘ a zásadním nebezpečím naší demokracie - levicí u moci a výměně u vlády,“ překládá si po svém historička předvolební výroky představitelů TOP 09.

Za všechny zmínila jeden z úst předsedy této strany Karla Schwarzenberga: „Jde o osud této krásné země.“ „Jako by stál na pomyslné hradbě proti návalu Turků jako jeho předci v císařských službách,“ podotkla ironicky Sušová-Salminen. Prý si ale spletl dobu. „O nic tak zásadního nejde. Jen další volby klepou na dveře a někteří politici se zoufale snaží udržet v sedle,“ dodala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nem
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ruský pohled na kauzu Koněv: I u nás víme, že s památníky to může být složité. Ale plánovat kvůli tomu vraždu tří starostů?

19:51 Ruský pohled na kauzu Koněv: I u nás víme, že s památníky to může být složité. Ale plánovat kvůli tomu vraždu tří starostů?

Agent s ricinem. Podle českých médií to je čtyřiatřicetiletý ředitel Ruského střediska vědy a kultur…