Boj za ženská práva začíná mít všechny znaky vládnoucí ideologie. Český komentátor je zděšen tím, co se děje

21.09.2018 10:03

Tenistka Serena Williamsová je císařovna feministického establishmentu, píše komentátor Tomáš Jirsa. Ten je totiž toho názoru, že zápletka z finále ženského US Open, kdy Serena Williamsová svedla svou prohru na sexizmus, má mnohem širší souvislosti než jeden nepovedený zápas tenisové legendy. „Ukazuje na fakt, že boj za ženská práva začíná vykazovat všechny znaky vládnoucí ideologie,“ rozepsal se Jirsa ve svém komentáři na serveru Zdroj.cz.

Boj za ženská práva začíná mít všechny znaky vládnoucí ideologie. Český komentátor je zděšen tím, co se děje
Foto: Ministerstvo kultury
Popisek: Ilustrační foto

Na úvod svého textu Jirsa poukazuje na fakt, že Serena Williamsová je jednou z nejprivilegovanějších žen na planetě, která inkasuje desítky milionů dolarů z reklamních smluv a má neomezený přístup do médií i společenské diskuze. Její tlak prý vedl dokonce k tomu, že některé turnaje narovnaly prize money žen a mužů, i když ženský tenis je objektivně divácky i sponzorsky méně atraktivní a má tak mnohem menší prostředky na odměny. „Pokud by sexizmus stál za její prohrou, logicky by musel stát i za jejími výhrami v minulosti, což je nesmysl,“ míní glosátor.

„Nyní vládnoucí ideologie umlčuje i své kritiky,“ upozorňuje Jirsa. Poznal to i například australský karikaturista Mark Knight, který byl obviněn za to, co nakreslil - běsnící Serenu na kurtu. „Nejen, že se dočkal obvinění ze sexizmu a rasizmu, ale byly mu cenzurovány účty na sociálních sítích,“ připomněl Jirsa s tím, že dokonce on i členové jeho rodiny obdrželi výhružky smrtí.

V neposlední řadě je pak obětí hypertrofovaného feminismu prý i samotná soupeřka Williamsové v oném zápase, Japonka Naomi Ósakaová. „Místo toho, aby se vzpomínalo na turnaj, který senzačně vyhrála první Japonka, budou si všichni pamatovat finále, kdy Serenu Williams porazil ‚sexizmus‘,“ je přesvědčen Jirsa.

Původní zdroj ZDE

Vládnoucí ideologie podle Jirsova mínění navíc často lže. V sousislostí s tím připomíná, že Serena Williamsová tvrdila, že bojuje za ženská práva i proto, že jsou rozdílné standardy na kurtech a mužům toho prochází mnohem víc. „To je ale lež. Novináři NY Times sečetli data za posledních 20 let z grandslamových turnajů a ta ukazují, že je to přesně naopak a muži jsou disproporčně více trestáni,“ napsal na závěr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Strach obchází německou veřejností. Bojí se zmínit o uprchlících, islámu či vlastenectví. Zde je to černé na bílém

20:11 Strach obchází německou veřejností. Bojí se zmínit o uprchlících, islámu či vlastenectví. Zde je to černé na bílém

Judith Bergmanová na stránkách konzervativního Gatestone Institute upozorňuje na průzkum, který ukaz…