Boj za ženská práva začíná mít všechny znaky vládnoucí ideologie. Český komentátor je zděšen tím, co se děje

21.09.2018 10:03 | Zprávy
autor: nab

Tenistka Serena Williamsová je císařovna feministického establishmentu, píše komentátor Tomáš Jirsa. Ten je totiž toho názoru, že zápletka z finále ženského US Open, kdy Serena Williamsová svedla svou prohru na sexizmus, má mnohem širší souvislosti než jeden nepovedený zápas tenisové legendy. „Ukazuje na fakt, že boj za ženská práva začíná vykazovat všechny znaky vládnoucí ideologie,“ rozepsal se Jirsa ve svém komentáři na serveru Zdroj.cz.

Boj za ženská práva začíná mít všechny znaky vládnoucí ideologie. Český komentátor je zděšen tím, co se děje
Foto: Ministerstvo kultury
Popisek: Ilustrační foto

Na úvod svého textu Jirsa poukazuje na fakt, že Serena Williamsová je jednou z nejprivilegovanějších žen na planetě, která inkasuje desítky milionů dolarů z reklamních smluv a má neomezený přístup do médií i společenské diskuze. Její tlak prý vedl dokonce k tomu, že některé turnaje narovnaly prize money žen a mužů, i když ženský tenis je objektivně divácky i sponzorsky méně atraktivní a má tak mnohem menší prostředky na odměny. „Pokud by sexizmus stál za její prohrou, logicky by musel stát i za jejími výhrami v minulosti, což je nesmysl,“ míní glosátor.

„Nyní vládnoucí ideologie umlčuje i své kritiky,“ upozorňuje Jirsa. Poznal to i například australský karikaturista Mark Knight, který byl obviněn za to, co nakreslil - běsnící Serenu na kurtu. „Nejen, že se dočkal obvinění ze sexizmu a rasizmu, ale byly mu cenzurovány účty na sociálních sítích,“ připomněl Jirsa s tím, že dokonce on i členové jeho rodiny obdrželi výhružky smrtí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…