Bojuje se za Prahu i za Paříž! Vystrčil odsoudil Rusko

25.02.2022 13:36 | Zprávy

Po Poslanecké sněmovně se k ruské invazi na Ukrajinu vyjádřil i český Senát. Předseda horní komory parlamentu Miloš Vystrčil (ODS) ruskou agresi rázně odsoudil.

Bojuje se za Prahu i za Paříž! Vystrčil odsoudil Rusko
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Senátu Miloš Vystrčil

Poslanecká sněmovna hned v první den ruské invaze na Ukrajinu, tedy ve čtvrtek 24. dubna, agresivní akci nařízenou prezidentem Vladimirem Putinem, rázně odsoudila. Stanovisko dolní komory parlament podpořili poslanci napříč všemi stranami, tedy i opoziční poslanci ANO a SPD.

Po Poslanecké sněmovně se přidal i Senát. Předseda horní komory parlamentu pozval na jednání ukrajinského velvyslance v Praze Jevhena Perebyjnise a ruský vpád na Ukrajinu razantně odsoudil. Odsoudil ruské barbarství.

„Já jsem už jednou říkal, že to základní, co bychom si nyní v souvislosti s tím, co se děje na Ukrajině, v souvislosti s agresivním, barbarským, nespravedlivým a protilidským útokem ruských vojsk na Ukrajinu měli uvědomit. A musíme uvědomit. Dnes tomu je tak, že není žádné – oni a my, je pouze – my. Protože to, co se děje na Ukrajině, se dotýká všech, kteří ctí demokracii, svobodu, suverenitu, svébytnost, nezávislost a územní celistvost,“ poznamenal Vystrčil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Petr Kulhánek byl položen dotaz

K čemu je ministerstvo pro místní rozvoj?

Protože jak sám tvrdíte, krize bydlení tu je, i když máme ministerstvo, takže k čemu je dobré?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Drulák měl silnější repráky. Jak opozice vyhrála nad Pavlem a vládou

9:30 Drulák měl silnější repráky. Jak opozice vyhrála nad Pavlem a vládou

Sobotní pochod k Hradu a následnou demonstraci spolku Svatopluk na Hradčanském náměstí se snažili př…