Bojujete za klima? Nečtěte. Chudák Greta, jako Gusta Fučíková. Ondřej Neff se do toho pořádně obul

25.06.2019 14:10 | Zprávy

V Prostoru X proběhlo před časem interview s novinářem a spisovatelem Ondřejem Neffem. Hovořil o klimatu i Gretě Thunbergové. „Pro mě je to politováníhodný případ zničení života jednoho mladého člověka a je to zneužití určitě čisté duše k politickým účelům,“ řekl. Vadí mu, že ekologisté brojí proti atomové energii. Ekologismus mu přijde jako náboženství a prý zabraňuje tomu, aby se hledala racionální řešení.

Bojujete za klima? Nečtěte. Chudák Greta, jako Gusta Fučíková. Ondřej Neff se do toho pořádně obul
Foto: wikipedia.org
Popisek: Ondřej Neff

Prvním tématem byly nové technologie, například elektromobily. „Já si myslím, že jsme teď ve fázi jakéhosi ideologického třeštění, samozřejmě to souvisí s takovou klima-hysterií. Najednou si lidé všimli, že je životní prostředí naší technologií a civilizací ohrožené, což nepochybně je, a teď prostě, co s tím? A místo toho, aby se k tomu přistupovalo racionálně, tak se k tomu přistupuje politicky a ideologicky a prosazují se nesmysly jako ta klimatická nouze na Praze 7,“ řekl Neff a prohlásil, že se jedná o bezobsažné výkřiky. Prý se nehledají racionální technická řešení.

Jeho vztah a nedůvěru k ekologistickému hnutí prý formuje postoj k atomové energii. „Protože atomová energie je skutečně technologicky zvládnutá záležitost. Je bez škodlivých dopadů na životní prostředí,“ říká Neff a dodává, že jen z iracionálních důvodů se vytvořila společenská averze vůči této technologii. Ekologismus mu přijde jako náboženství. Strakatý se zeptal, zda by se ale nemělo na změnu tlačit. Neff připustil, že ekologismus může působit i pozitivně, že si lidé uvědomí, že v podstatě vše, co se vyrobí, jednou bude odpad.

Ekologismus podle Neffa nenabízí žádná pozitivní řešení. „Pokud se tedy nechcete vrátit do Hobitína a živit se kořínky,“ dodal. Moderátor se ptal, zda zákazy přeci jenom nemohou být řešením, ale dle Neffa jednoduché a jednorázové řešení neexistuje. Například odpor proti plastovým sáčkům je podle něj opodstatněný a uznal, že bez „ekologického běsnění“ by se s tímto problémem pravděpodobně nic nestalo.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

17:40 Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová s českou nominací ministra průmyslu a obcho…