Bomba? Klaus ml. skoro ve Sněmovně. ODS a Piráti propad. A TOP 09 a STAN... Nová čísla

05.11.2019 10:25

Agentura STEM přinesla nový průzkum. Ukazuje, že Andrej Babiš dál neotřesitelně kraluje české politické scéně. A Klausova Trikolóra pomalu získává pozornost voličů.

Bomba? Klaus ml. skoro ve Sněmovně. ODS a Piráti propad. A TOP 09 a STAN... Nová čísla
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volič u volební urny, ilustrační foto
reklama

Společnost STEM uveřejnila říjnový průzkum volebních preferencí občanů. Dokazuje, že šéf hnutí ANO Andrej Babiš si dál udržuje podporu nad 30 procenty. V říjnovém modelu by se svým hnutím ANO získal dokonce 33 procent hlasů. Od února 2016 překonal Babiš hranici 32 procent hned osmkrát, což ukazuje, že se těší stabilní vysoké podpoře.

Preference momentálně druhých Pirátů se od voleb v roce 2017 pohybují od 10 do 13 procent. Momentálně by získali 12,2 procenta, přitom ještě v únoru, kdy měl Babiš takřka 30 procent, měli podle průzkumů Piráti procenta jen 2.

ODS se podle průzkumu pohybuje na hladině 10,5 procenta. Přitom ještě v polovině roku měli občanští demokraté 15 procent.

Komunisty by momentálně volilo asi 8,4 procenta voličů. V únoru to bylo ještě 13,6. V posledních měsících se jejich podpora pohybuje okolo 8 až 9 procent.

Hnutí svoboda a přímá demokracie ve volbách 2017 získalo 10,6 procenta hlasů, ale momentálně má 7,5 procenta a podpora hnutí SPD se pohybuje nad 7 procenty.

Sociální demokraté se objevili až za Okamurovým hnutím se 6,6 procenty. Přitom ještě v únoru 2016 měli 19,7 procenta hlasů. V posledních měsících však kolísají mezi 6 a 7 procenty. Lidovci mají momentálně podporu 5,5 procenta voličů a oscilují mezi 5 až 6 procenty. TOP 09 a STAN se pohybují v průměru o jeden procentní bod níž.

A zdá se, že o slovo se v tuto chvíli hlásí i Trikolóra Václava Klause mladšího. Jeho volbu zvažuje už 4,2 procenta voličů, takže se dotahuje na TOP 09 a STAN.

průzkum STEM

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Čaputová volala českým lékařům. Jak to zvládáte? starala se

14:33 VIDEO Čaputová volala českým lékařům. Jak to zvládáte? starala se

Koronavirová čísla ukazují, že Česko je momentálně poznamenáno epidemií nejvíc z celé EU a v přepočt…