Bonzáci, nazvala europoslankyně Piráty. Petříček vždy se zpožděním 24 hodin zopakuje, co řekly USA

05.12.2018 18:04

Komunistická europoslankyně Kateřina Konečná se ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu vyjádřila k varování Bezpečnostní informační služby, že Rusko a Čína prosazují v Česku nepřijatelným způsobem své vlastní zájmy. Komunistka českou kontrarozvědku ani trochu nešetřila. Stejně tvrdá byla i vůči českým Pirátům. Pár slov přidala i k údajnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO), na který upozorňují právníci Evropské komise.

Bonzáci, nazvala europoslankyně Piráty. Petříček vždy se zpožděním 24 hodin zopakuje, co řekly USA
Foto: Archiv KK
Popisek: Kateřina Konečná
reklama

„Já nejsem právník a stejně jako většina z nás čekám na rozhodnutí Evropské komise, která jediná může říct, jak to tedy je,“ začala dáma.  

Mnohem víc než situace Andreje Babiše ji prý zajímá situace všech českých zemědělců. Dostává prý informace také pro Agrární komoru ČR, která prosazuje zájmy českých zemědělců. „Já nevím, jaký je zájem Agrofertu, já vím, jaký je zájem Agrární komory. V Česku je to prostě jiné, protože tady se hospodaří na velkých plochách a oni nás upozorňují, co by znamenalo zastropování zemědělských dotací,“ pozvedala varovně hlas Konečná.

O pár minut později se pořádně opřela do českých Pirátů, kteří se hlásí do skupiny k evropským Zeleným a tvrdí, že by Evropský parlament měl jednat o Babišově dotační kauze na půdě Evropského parlamentu. Konečná označila Piráty za „bonzáky“, kteří škodí České republice.

„Já musím říct, že po tom, co jsem si zažila ten nátlak na naše slovenské kolegy v té kauze zabitého novináře... To nikam nepovede, nikomu to nepomůže a jenom to povede k tomu, že se Česká republika znovu ocitne v hledáčku,“ varovala dáma s tím, že když se pak Česko pokouší v EU něco vyjednat, má slabší pozici.

Pozornost věnovala i zprávě BIS za rok 2017. Českou kontrarozvědku poměrně důrazně tepala. „Já se přiznám, že ty zprávy nečtu každoročně. Když jsem o tom mluvila s kolegy, kteří četli i tu neveřejnou část, tak oni říkali, že oproti zprávě z předchozího roku neobsahuje nic až tak přelomového. Ti, co ji psali, se nechali vnést do různých tvrzení o tom, jak bychom měli třeba provádět výchovu na školách, protože to mi přijde šílené,“ nebrala si servítky politička.

„Mám dojem, že snaha vyhošťovat ruské diplomaty z Česka, nikam to nepovede, protože Moskva recipročně vyhošťuje pracovníky české ambasády v Ruské federaci. Pokud budeme takto pokračovat, tak nám na české ambasádě v Moskvě za chvíli zůstanou jen řidič a sekretářka. Pokud já nebudu mít jeden jediný důkaz, tak nevím, proč bychom měli postupovat tímto způsobem. To, co považuji za zásadní, a to, k čemu se vláda zatím nevyjádřila, je, že ambasáda Saúdské Arábie v Praze podporovala člověka obviněného z terorismu... Tak to mi přijde daleko zarážející a daleko vážnější,“ vypálila Konečná.

Moderátorka Marie Bastlová se ptala na názor poslankyně na rusko-ukrajinskou krizi, ale Konečná okamžitě přehodila výhybku k Saúdské Arábii. Kvůli postoji k Saúdské Arábii byla velmi kritická vůči českému ministrovi zahraničí Tomáši Petříčkovi.

„Ministr Petříček jen se čtyřiadvacetihodinovým zpožděním říká to, co před tím říká americká strana... Jde spíš o to, že jsme si mysleli, že ČSSD je natolik uvědomělá, že si uvědomuje, že bychom mohli začít dělat suverénní politiku. Ale český ministr dělá to, co je ‚in‘. To vím i z poslední doby z korespondence s ním, protože jsem si s ním psala o situaci v Saúdské Arábii a on mi v podstatě řekl, že se to řeší a že se nic až tak neděje,“ kroutila hlavou ve studiu Konečná.

Ing. Kateřina Konečná

  • KSČM
  • Jsem poslankyně - díky Vám, pro Vás, s Vámi
  • europoslankyně

Když se Marie Bastlová vrátila k rusko-ukrajinskému konfliktu v Kerčském průlivu, Konečná jen prohlásila, že o tamní situaci nemá dost informací, ale pokud ví, tak se lodě v dané oblasti daly opět do pohybu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Založeno za 60 Kč. Pak za 5000 Kč! Čáry máry fuk, firma hájená Hamáčkem je tu. V TV to nebylo

13:34 Založeno za 60 Kč. Pak za 5000 Kč! Čáry máry fuk, firma hájená Hamáčkem je tu. V TV to nebylo

Karibik, Spojené arabské emiráty, Ukrajina, Kypr, tam všude měly vlastníky společnosti spojené s ten…