„Ve Strakově akademii vládne skupina zkorumpovaných zločinců, kteří slouží svým vlastním zájmům. A ministr zdravotnictví Vojtěch soustavně porušuje zákon. Stovky občanů už se proto připojily k žalobě, která je podaná u Městského soudu v Praze,“ pronesla jedna z demonstrujících žen v narážce na novelu zákona o ochraně veřejného zdraví, která umožňuje zachování části restrikcí i po konci nouzového stavu.
Pražské městské státní zastupitelství (MSZ) evidovalo na konci minulého týdne zhruba 20 podání, přes dvacítku jich dorazilo na Vrchní státní zastupitelství v Praze (VSZ). Několik lidí se obrátilo i na obvodní státní zastupitelství. Žalobci oznámení vyhodnocují, některá již odložili nebo vyhodnotili jako možný přestupek.
Kvůli nouzovému stavu podávají lidé také správní žaloby. Městský soud v Praze na základě jedné z nich zrušil opatření Ministerstva zdravotnictví, která se týkala omezení maloobchodního prodeje, a další, jež omezovala volný pohyb osob.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
demonstrace , EU , Praha , Prymula , zdravotnictví , Vojtěch , koronavirus , 5G
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: rak
Já tomu vašemu komentáři úplně nerozumím
Píšete v něm, že Ukrajinci v zástupné válce USA proti Rusku obětovali statisíce mužů a ztratili budoucnost země. Myslíte, že Ukrajinci měli nějak na výběr, když je Rusko napadlo? Co jiného mohou dělat, než se bránit? Neztratili by budoucnost země, právě, kdyby se nebránili? A ještě, co bychom teda p...
Další články z rubriky
17:31 Německý průmysl na pokraji zelené smrti? Kancléř dostal od továrníků naléhavý dopis
Zástupci předních německých průmyslových koncernů a odborového svazu adresovali kancléři Friedrichu …
- 15:35 „Ruské loutky?“ Svobodní se ohradili proti urážkám Leyenové. Fialova i bruselská propaganda mluví stejným jazykem, říká Vondráček
- 15:30 Ursula von der Leyen zůstává. Vládní europoslanci podrželi Brusel, opozice mluví o hrobařce EU
- 15:44 Průzkum: Šlachta přeskočil Motoristy a stoupá
- 16:50 Toto připomněli Ivanu Trojanovi po jeho nářku na Čechy
- 18:30 Radost nad prohrou ANO, ale Pekarová se při tom ztrapnila