Policie podala návrh na obžalování Babiše v polovině dubna, Bradáčová nepovažuje za nestandardní, že státní zastupitelství o dalším postupu dosud nerozhodlo.
„Osobně předpokládám, že do konce léta bychom měli znát odpověď, jak (Šaroch) rozhodne,“ řekla Bradáčová. Připomněla, že státní zástupce může podat obžalobu, zastavit trestní stíhání nebo vrátit spis policii k dalšímu vyšetřování.
Poté, co policie podala návrh na obžalování Babiše a ostatních obviněných, Bradáčová uvedla, že by státní zastupitelství mělo o dalším postupu rozhodnout do tří měsíců. Tato lhůta uplynula v polovině července, vrchní státní zástupkyně se ale nedomnívá, že by Šaroch věc protahoval. „Ta lhůta tří měsíců je průměrná doba, kdy státní zástupci krajských a městského státního zastupitelství zpracovávají obžaloby nebo jiná rozhodnutí v obdobných věcech stejné závažnosti,“ řekla. Nevidí nic nestandardního na tom, když rozhodnutí padne do konce srpna.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp