Brady dostane medaili od Sobotky, uctí ho také Sněmovna

27. 10. 2016 6:20

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes dopoledne udělí Jiřímu Bradymu pamětní medaili Karla Kramáře. Ocení jeho celoživotní úsilí o obranu lidských práv a svobod a obhajování humanistických a demokratických principů. Medaile udělovaná předsedou vlády je jedním z řady ocenění, která Brady obdrží poté, co vyšly najevo informace o jeho údajném vyškrtnutí ze seznamu vyznamenaných prezidentem Milošem Zemanem. Brady se dnes dočká slavnostního ocenění i ve Sněmovně.

Brady dostane medaili od Sobotky, uctí ho také Sněmovna
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka
reklama

Bradyho příbuzný ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) tvrdí, že mu Zeman řekl, že Bradyho ze seznamu osob vyznamenaných u příležitosti státního svátku 28. října škrtne, pokud se ministr sejde s dalajlamou. Herman se s tibetským duchovním setkal a Brady se na seznamu oceněných předloženém den poté premiérovi ke spolupodpisu neobjevil. Hrad tuto spojitost popírá.

Medaile Karla Kramáře je pamětní medaile udělovaná předsedou vlády za zásluhy o obnovu demokracie, práv a svobod člověka. Bradyho dnes uctí také Sněmovna na slavnostním shromáždění. Obdrží pamětní medaili spolu s pamětním listem. V pátek by měl dostat medaili od Univerzity Palackého. Bradyho již ocenily, nebo to plánují, také například Praha, Brno či spolek Irene, vzniklý z iniciativy signatářů Charty 77.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Cpou peníze na migranty! láteří Okamura nad novinkou z Bruselu, kterou byste měli znát

19:52 Cpou peníze na migranty! láteří Okamura nad novinkou z Bruselu, kterou byste měli znát

Předseda SPD Tomio Okamura se rozlítil nad podle jeho slov další šíleností Bruselu. Evropská unie to…