Bratr exministr Řebíčka bral úplatky, potvrdil soud

25.10.2011 20:54 | Zprávy

Adam Řebíček byl spolu se dvěma svými někdejšími spolupracovníky obviněn z přijetí úplatku a ze zneužití pravomoci veřejného činitele. Zatímco soud první instance bratra exministra dopravy osvobodil, ústecký krajský soud dal za pravdu žalobě. Adamu Řebíčkovi, který v současné době působí jako finanční ředitel fotbalového klubu Slavie Praha, tak hrozí až pětileté vězení.

Bratr exministr Řebíčka bral úplatky, potvrdil soud

Soudkyně Naďa Hájková postavila své rozhodnutí především na obsahu nahrávek, které pořídil hlavní svědek procesu, někdejší majitel teplického autobazaru Michael Bartas, s Řebíčkem a jeho dvěma spolupracovníky.

Bartas vypověděl, že někdejším policistům teplické hospodářské kriminálky Aleši Řebíčkovi, Romanu Majerníkovi a Radku Turišinovi předal úplatek za to, že ho v budoucnu nebudou stíhat za zpronevěru.

Zatímco okresní soud záznamy označil za nevěrohodné, podle Hájkové se jedná o jednoznačný důkaz ve prospěch Bartesovy výpovědi."Vyplývají z nich i skutečnosti, které v kontextu s dalšími důkazy podporují závěr obžaloby, že k protiprávnímu jednání ze strany obžalovaných došlo," komentuje soudkyně Hájková obsah nahrávek.

Milionová hra

"My jsme to vyargumentovali tak, že z toho vyplývá, že se toho nedopustil. To, co v záznamech zaznělo, si ale již po roce nepamatuji," řekl serveru Aktuálně.cz Řebíčkův advokát Eduard Bruna, který trvá na tom, že důkazy k odsouzení jeho klienta neexistují.

Podle Bartesovy výpovědi se Řebíček se svými kumpány obohatil až tři miliony korun. Úplatky ve výši od 6 do 50 tisíc korun prý svědek policistům předával na různých místech po dobu půl roku. Osudu Adama Řebíčka by mohl přitížit i fakt, že se na jedné nahrávce pokouší přesvědčit Bartese, aby proti němu nesvědčil výměnou za kompromitující informace na své komplice.

Čtěte také:
Soud znovu projedná kauzu bytů šéfa NKÚ Dohnala
Vzniknou protikorupční soudy? Koalice se zase pře
V Česku je korupce neúnosná, prohlásil podnikatel Babiš

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: qot

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

17:40 Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová s českou nominací ministra průmyslu a obcho…