Bratře, ty senátorem nebudeš? Bělobrádek prý obětoval vlastního muže kvůli Marvanové

23.06.2014 12:50 | Zprávy
autor: vam

Lidovec Petr Sýkora nebude na podzim kandidovat do Senátu ve volebním obvodě zahrnujícím Prahu 9 a Prahu 14. A to přesto, že se straníci, navzájem se oslovující bratře a sestro, na tom již počátkem tohoto roku domluvili. Vedení strany totiž chce, aby v uvedeném obvodě za KDU-ČSL kandidovala advokátka Hana Marvanová, která nedávno odešla z postu první náměstkyně ministryně spravedlnosti Heleny Válkové (ANO).

Bratře, ty senátorem nebudeš? Bělobrádek prý obětoval vlastního muže kvůli Marvanové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek

Špičky lidovců zřejmě předpokládají, že Marvanová by získala více hlasů než Sýkora. Informuje o tom server iDnes.cz.

„Pan Bělobrádek mě pozval k sobě a vyzval mě, abych se kandidatury vzdal s tím, že budou hledat silnějšího kandidáta. Zdůvodnil to tak, že slabí kandidáti nejsou pro stranu přínosem. Asi jsem do jeho myšlenkového schématu nezapadl jako vítězný kandidát,“ cituje server Sýkoru s tím, že toto setkání se mělo odehrát jen před pár dny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Svoboda slova

Kde byla vaše podpora svobody slova, když jste vypínali weby nebo když útočíte na ty, co vyjádří svůj názor a nazýváte je třeba svoločí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Posseltův sraz neplatíme, tvrdí Brno. Ale platí ty, kdo ho pozvali

4:44 Posseltův sraz neplatíme, tvrdí Brno. Ale platí ty, kdo ho pozvali

Sudetoněmecký sněm v Brně se blíží. Město i Jihomoravský kraj tvrdí, že s akcí nemají nic společného…