Brexit: Do boje nasazena tato VIDEA. Šíří se jako lavina

14.06.2016 11:10

Příznivci odchodu Velké Británie z EU se vezou na vítězné vlně a zdá se, že je již nemůže nic zastavit. Internetem se šíří jako lavina jejich video, průzkumy jim předpovídají jasné vítězství a podporu jim vyjádřil také člen legendární satirické skupiny Monty Python's Flying Circus John Cleese.

Brexit: Do boje nasazena tato VIDEA. Šíří se jako lavina
Foto: europarl.europa.eu, tan
Popisek: Martin Schulz, předseda Evropského parlamentu
reklama

Anketa

Kterého světového státníka byste nejraději nechali zmizet?

hlasovalo: 11500 lidí

Téměř minutu a půl dlouhé video aktuálně sdílí jedna z facebookových stránek euroskeptické strany UKIP „I Support UKIP – Vote Leave to the EU“ („Podporuji UKIP – Hlasujte pro odchod z EU“, pozn. redakce), která se pyšní podporou téměř 45 000 příznivců brexitu. Samotné video bylo publikováno před několika týdny a dosáhlo již 130 000 zhlédnutí. Jako „To se mi líbí“ je na této facebookové stránce označilo přes 3500 uživatelů a dalších téměř deset tisíc jej dále sdílelo.

Autoři krátkého videoklipu argumentují pro vystoupení z EU výsostným ekonomickým i mocenským postavením země. „Jsme sedmá nejsilnější ekonomika na světě. Z vojenského pohledu je Velká Británie čtvrtá nejsilnější země na světě. Jsme jedním z pěti stálých členů Rady bezpečnosti OSN. Zároveň jsme součástí osmi nejvyspělejších zemí světa sdružených v G8,“ uvádí se v klipu, kde se v pozadí střídají záběry na Jamese Bonda, Stonehenge, Big Ben či Winstona Churchilla.

Další video na podporu brexitu zase zachycuje charismatického vůdce UKIP Nigela Farage v průběhu kampaně před referendem. Farage na videu hovoří s britskými voliči a tvrdí jim, že současným vůdcům země na Velké Británii nezáleží. Vedle toho Farage popíjí své oblíbené pivo a symbolicky v jednom z britských „pubů“ přikračuje k poslednímu zvonění členství země v EU. Toto video zaznamenalo již přes 330 000 zhlédnutí a včera jej na svém profilu publikoval samotný Farage.

Poslední průzkumy dávají Borisi Johnsonovi, Nigelu Farageovi a všem voličům podporujícím brexit značný náskok. Podle jednoho z průzkumů činil náskok až devatenáct procent, podle jiného deset procent. Další průzkumy sice naznačují těsnější výsledek, ale všechny bez výjimky favorizují právě odchod země z Evropské unie. Nyní dostali příznivci brexitu další vítanou vzpruhu v podobě veřejné podpory Johna Cleese z legendárních Monty Python's Flying Circus.

„Kdybych si myslel, že existuje nějaká šance na rozsáhlé reformy Evropské unie, hlasoval bych pro setrvání Velké Británie v EU. Ale nic takového se nestane,“ napsal Cleese na svém twitteru a odmítl argumenty odpůrců brexitu, které hovoří o tom, že Velkou Británii po vystoupení z Evropské unie čekají ekonomické problémy. „Obchodovali jsme tisíce let před vznikem Evropské unie, proč by tomu mělo být následně jinak?“ napsal Cleese a s nadsázkou konstatoval, že by měl být oběšen předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senioři se mačkají ve frontě na očkování, z Trikolóry zní už dost

14:40 Senioři se mačkají ve frontě na očkování, z Trikolóry zní už dost

Václav Klaus ml. na svém Facebooku informoval o fotografii, která koluje po internetu. V úzké chodbě…