Brexit možná zachránil svět od třetí světové války. Obeznámený expert z Washingtonu má jasno

01.07.2016 10:21

Ekonom Paul Craig Roberts v rozhovoru pro íránskou televizi konstatuje, že brexit může zabránit vypuknutí třetí světové války, protože oslabuje pozici USA. Po brexitu může podle někdejšího pracovníka na ministerstvu financí USA dojít k rozpadu EU a následně k rozpadu NATO. Severoatlantická aliance je nástrojem agrese Spojených států USA vůči Libyi nebo Íránu. Tato slova Roberts pronesl v rozhovoru pro íránskou televizi.

Brexit možná zachránil svět od třetí světové války. Obeznámený expert z Washingtonu má jasno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Velké Británie

Íránská televize PressTV.ir přinesla rozhovor s ekonomem a bývalým pracovníkem ministerstva financí USA Paulem Craigem Robertsem, podle něhož brexit může zachránit svět před třetí světovou válkou. Odchod Velké Británie z EU může následně vést k odpoutání dalších států od Bruselu. A nakonec může dojít i k rozpadu NATO, což je podle ekonoma přesně to, co je v zájmu světového míru. NATO je podle jeho názoru hlavní převodovou pákou pro šíření válek ve světě.

„Odchod Británie z EU je příslibem záchrany lidstva před světovou válkou, protože Washington potřebuje světovou válku, aby mohl získat kontrolu nad celým světem, což znamená i nad Čínou, Ruskem a Íránem,“ konstatoval Roberts.

Celý rozhovor naleznete zde

Ale boj za mírový svět ještě neskončil. Americká i Evropská centrální banka se bude snažit potrestat Brity za jejich rozhodnutí a budou útočit na libru. Miliardář George Soros a Japonsko jim v tom prý budou zdatně pomáhat. Cílem je, aby si Britové řekli, že udělali chybu, a vrátili se do EU.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hajzle, lžeš. K vyhazovu Klause ml. padla silná svědectví

7:55 Hajzle, lžeš. K vyhazovu Klause ml. padla silná svědectví

Názor na vyloučení poslance Václava Klause mladšího z ODS není v ODS jednoznačný. Za neloajálního ho…