Brilantní Kalousek. To není tvoje zásluha Andreji, nýbrž ODS a ČSSD. Premiér se chtěl pochlubit, pěkně to schytal

18.10.2018 20:06 | Zprávy
autor: nab

Česká ekonomika je nejstabilnější ekonomikou v Evropě a nejbohatší zemí bývalého východního bloku nebo stát s nejnižší nezaměstnaností v Evropské unii, cituje americká zpravodajská společnost Bloomberg českou ministryni financí Alenu Schillerovou. A český premiér Andrej Babiš se plácá po rameni. „Bronz od agentury Bloomberg je skvělý úspěch,“ pochlubil se na sociální síti Facebook a okamžitě na sebe spustil smršť nenávistných komentářů.

Brilantní Kalousek. To není tvoje zásluha Andreji, nýbrž ODS a ČSSD. Premiér se chtěl pochlubit, pěkně to schytal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda vlády Andrej Babiš

Agentura Bloomberg rovněž své výroky opírá o statistiku Eurostatu. Ty ukazují, že Česko má nejvyšší HDP na hlavu v porovnání s ostatními zeměmi bývalého východního bloku. Česká republika v tomto srovnání předčila například i státy, které do Evropské unie vstoupily o několik let dříve, například Řecko nebo Portugalsko. Česká ekonomika také dohání Itálii patřící k zakládajícím členům evropského bloku.

Kromě toho Bloomberg informuje, že česká vláda hnutí ANO a ČSSD s podporou KSČM své uspokojivé výsledky v českém hospodářství využije k uvolňování více peněz na sociální výdaje. Schillerová agentuře sdělila, že jednou z nejvyšších priorit současné vlády je zlepšení situace seniorů. „Kdy jindy bychom měli zvýšit důchody než v době prosperity? Myslím si, že se nám daří dobře, a společnost by měla sdílet přínosy hospodářského růstu s těmi, kteří to potřebují,“ uvedla.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šel mezi chvilkaře. Nebyli rádi. Zejména Minář

7:30 Šel mezi chvilkaře. Nebyli rádi. Zejména Minář

Aktivista, influencer a také zaměstnanec Ministerstva životního prostředí ČR František Kubásek vyraz…