Britové sčítají hlasy, konzervativci sčítají škody. Rezignuje Theresa Mayová?

09.06.2017 7:43

Britové stále sčítají hlasy odevzdané ve volbách a vládní konzervativci Theresy Mayové sčítají škody. V předčasných volbách, které vyhlásila právě Mayová, aby posílila svou pozici pro jednání o brexitu, konzervativci ztratili většinu v parlamentu. Už se ozývají hlasy, které vyzývají Mayovou k rezignaci.

Britové sčítají hlasy, konzervativci sčítají škody. Rezignuje Theresa Mayová?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Velké Británie

Politický editor BBC napsal pár řádek o tom, jaký osud teď čeká dosavadní premiérku Theresu Mayovou. Budoucnost Mayové prý nebude právě nejrůžovější, když se vezme v potaz, že dáma vypsala předčasné volby, nesla plnou zodpovědnost za volební kampaň a teď ztrácí kontrolu nad parlamentem.

Britští konzervativci Theresy Mayové ztrácejí většinu v britské dolní komoře. Krátce po uzavření volebních místností odhady říkaly, že konzervativci budou mít jen 316 křesel z 650, takže neudrží většinu. Průběžné sčítání hlasů ukazuje, že konzervativci mají 295 křesel, zatímco opoziční labouristé získali 251 křesel. Strana UKIP, která nejhlasitěji prosazovala brexit, zcela vybouchla. Pravděpodobně nebude mít jediného poslance.

Celý článek naleznete zde

Bývalá ministryně Anna Soubryová bez obalu prohlásila, že konzervativci vedli „hroznou kampaň“ a odpovědnost za to nese právě Mayová. Když se jí BBC zeptala, kde se asi stala chyba, když konzervativci ztratili vládní většinu, odvětila: „Kde chcete, abych začala? Byla to strašná kampaň.“ Mayová by podle Soubryové měla zvážit setrvání v čele strany a vlády. Jinými slovy, nepřímo ji vyzvala k rezignaci.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hamáček toho má už dost. Bouchl do stolu a odhalil, jak je to se „syrskými sirotky“ z Řecka: Sedmnáctiletí Pákistánci a Afghánci. Bezpečnostní riziko pro naši zemi!

17:35 Hamáček toho má už dost. Bouchl do stolu a odhalil, jak je to se „syrskými sirotky“ z Řecka: Sedmnáctiletí Pákistánci a Afghánci. Bezpečnostní riziko pro naši zemi!

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček se důrazně ohradil proti všem kritikům, kteří mu vyčítají…