Britská BBC má nového šéfa. I na Kavčích horách by měli zpozornět

04.09.2020 17:03

Britská veřejnoprávní televize BBC má nového ředitele. Vede ji Tim Davie. Mohl by nový ředitel v něčem inspirovat i naši veřejnoprávní Českou televizi? Možná ano...

Britská BBC má nového šéfa. I na Kavčích horách by měli zpozornět
Foto: hns
Popisek: Venkovní studio České televize v areálu stadionu Děkanka nedaleko Kavčích hor
reklama

Komentátor serveru Info.cz Petr Holec tvrdí, že nový ředitel BBC Tim Davie by mohl být inspirací i pro Českou televizi. BBC stejně jako Česká televize není po chuti řadě politiků. Holec připomněl, že britský premiér Boris Johnson doporučil svým ministrům omezit vystupování v BBC. Koronavirus to sice změnil, ale i tak to jasně ukazuje, jak se konzervativní vláda dívá na veřejnoprávní vysílání. Uvažuje se dokonce o tom, že bude možné neplatit koncesionářské poplatky.

Úkolem Tima Davieho tak bude postupovat nestranně a pokusit se udržet či obnovit důvěru co největšího počtu lidí ve vysílání BBC.

V Česku se vedou podobné bitvy.

Pokud se má pohled na ČT změnit, musí se podle Holce stát jedna věc.

„ČT by proto nejvíc prospělo, kdyby přestala jakoukoli věcnou kritiku automaticky otáčet do boje za svou nezávislost. Jako externí politický komentátor ČT z vlastní zkušenosti vím, že na Kavčích horách určitě nevládne duch Miloše Zemana ani Andreje Babiše, řečeno hodně metaforicky. A taky že tu ve vzduchu stále visí kult knížete Schwarzenberga, byť blednoucí. Na Kavčích horách by si měli přestat myslet, že je ČT jejich a že mají patent na pravdu, protože objektivní veřejnoprávní zpravodajství i publicistiku rozhodně potřebujeme. Pravda ovšem je, že nejen Chalupáře i Malý pitaval z velkého města můžou klidně vysílat komerční televize. I ČT by prospělo zhubnutí o pár kanálů a miliard korun ročně,“ upozornil Holec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný krocen policií. Držel se regálu. Pak s dítětem v autě. To bude mít dohru

17:25 Volný krocen policií. Držel se regálu. Pak s dítětem v autě. To bude mít dohru

Policisté se pokusili zadržet poslance Lubomíra Volného (Jednotní, zvolen za SPD) za porušování vlád…