Britská tajná služba to schytala: Proč nemáte ve vedení černocha, Asiata nebo někoho z etnických minorit?!

18.07.2018 21:38

Členové britské parlamentní komise pro tajné služby kritizují tajné služby za nedostatek etnických a sexuálních minorit v jejich vedení. Ve zveřejněném dokumentu je britským tajným službám vyčítáno, že například MI6 neměla v posledních dvou letech ve vedení ani jednoho černocha, Asiata nebo představitele jiné etnické menšiny, uvedl server iDNES.cz.

Britská tajná služba to schytala: Proč nemáte ve vedení černocha, Asiata nebo někoho z etnických minorit?!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Velké Británie
reklama

O něco lépe si v tomto případě stojí snad jen agentura GCHQ, jež se zaměřuje na odposlechy. Na vyšších pozicích se zde totiž našel jeden člověk, který není běloch. „Na seniorních pozicích zpravodajské komunity vidíme křiklavý nedostatek černochů, Asiatů a dalších etnických minorit,“ zoufal si předseda parlamentní komise pro tajné služby Dominic Grieve, podle jehož názoru personální obsazení tajných služeb nereflektuje etnické složení současné Británie.

Podle zprávy je nerovnost v zastoupení genderových identit přímo politováníhodná. Mezi zaměstnanci zahraniční rozvědky (MI6) se jich tři procenta považují za homosexuály či transgenderové osoby, u kontrarozvědky (MI5) to jsou 4,4 procenta a v GCHQ 1,3 procenta.

  • Původní zdroj ZDE

Závěry zprávy pak podpořila i vláda Theresy Mayové. „Zpravodajská a bezpečnostní komunita musí v zájmu své životně důležité práce využívat schopnosti a talenty všech částí naší společnosti,“ píše v tiskovém prohlášení kabinet. Britské tajné služby se během posledních let při hledání nových lidí zaměřují i na etnické menšiny. Například MI6 loni pustila do kin náborový klip, jehož hrdinkou je mladá žena nespecifikovaného etnika.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FOTO Zemanovi nadávají za konzumaci s rouškami. A takto zachytila kamera Ivana Bartoše...

14:16 FOTO Zemanovi nadávají za konzumaci s rouškami. A takto zachytila kamera Ivana Bartoše...

Český internet žije celý víkend fotografií z porady prezidenta Zemana s experty. Rozebírá zejména fa…