Britský premiér je pro tvrdý postup vůči Islámskému státu

17. 8. 2014 12:50

Pokud nebudou zastaveni, mohou být bojovníci Islámského státu dostatečně silní k tomu, aby zaútočili proti lidem v ulicích britských měst. V článku pro britský list The Sunday Telegraph to dnes napsal premiér David Cameron. Proti ozbrojencům, kteří okupují velké části Sýrie a severního Iráku, je třeba zahájit bezpečnostní operaci, humanitární akce podle Camerona nestačí.

Britský premiér je pro tvrdý postup vůči Islámskému státu
Foto: archiv
Popisek: Britský premiér David Cameron

V komentáři k postupu islamistů britský premiér nešetřil tvrdými slovy o nutnosti boje se „smrtící ideologií" a o nebezpečí vzniku „teroristického státu" na březích Středomoří. „Skutečná bezpečnost může být zajištěna jen v případě, že nasadíme všechny naše zdroje - pomoc, diplomacii a vojenskou zdatnost - k posílení světové stability," napsal Cameron.

„Nebudeme-li jednat, abychom zastavili nápor tohoto mimořádně nebezpečného teroristického hnutí, bude jen dál posilovat, až dokáže zaútočit v ulicích britských měst," napsal předseda britské vlády. Připomněl, že Londýn poskytl lidem postiženým islamistickou agresí humanitární pomoc. Varoval ale, že kromě ní je nezbytná „široká politická, diplomatická a bezpečnostní reakce".

Kdo půjde v Británii s vlajkou Islámského státu, musí být zatčen

„Potřebujeme silnou bezpečnostní reakci, ať už v podobě vojenské akce proti teroristům, mezinárodní výměny zpravodajských informací a spolupráce v boji proti terorismu, nebo nekompromisního úderu proti teroristům doma," stojí v komentáři. Kdokoli kráčí v Británii s vlajkou Islámského státu v rukou, musí být podle Camerona zatčen.

Podle Camerona přitom nelze hovořit o válce s terorismem. Jde o spíš o „válku mezi islámem na jedné straně a extremisty, kteří chtějí islám znásilnit, na straně druhé," uvedl premiér.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Brutální výsměch Jaroslava Plesla „kavárně". TOPiči! Na Soukupa prý budou muset „vyhrabat" rasismus

20:32 Brutální výsměch Jaroslava Plesla „kavárně". TOPiči! Na Soukupa prý budou muset „vyhrabat" rasismus

Šéfredaktor Mladé fronty Dnes Jaroslav Plesl se dnes na svém Facebooku zamýšlí nad nejzajímavějšími …