Britští konzervativci se ocitli pod palbou. Kvůli penězům od ruských podnikatelů

09.11.2019 16:10

Konzervativci Borise Johnsona dostali v posledních měsících řadu finančních darů od Rusů. Českým čtenářům tuto informaci přinesl server Lidovky.cz. Informace vypluly na povrch v době, kdy vláda Borise Johnsona brání zveřejnění informací tajných služeb o ovlivňování brexitu ze zahraničí.

Britští konzervativci se ocitli pod palbou. Kvůli penězům od ruských podnikatelů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Should I stay or should I go?

Podle vyšetřování nadace OpenDemocracy obdržela vládní Konzervativní strana mezi listopadem 2018 a říjnem 2019 přinejmenším 489.850 liber (14,5 milionu korun) od ruských podnikatelů – tedy o 150 tisíc liber více než rok předtím,“ napsal server.

Informace se objevila v době, kdy Johnsonova vláda brání zveřejnění informací o možném vlivu na brexit. Kupříkladu podnikatelka a bankéřka Ljubov Černuchina byla ochotna zaplatit 130 tisíc liber za to, aby se mohla účastnit večeře s někdejší britskou premiérkou Theresou Mayovou.

Konzervativci na podobných darech nevidí nic špatného. Zdůrazňují, že přijímají dary jen od lidí, kteří mají britské občanství. Zmíněná ruská podnikatelka ho opravdu má.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

18:04 „Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

Vše začalo zhruba před čtyřmi lety, kdy se oba výrazní politici vsadili o astronomických deset milio…