Brněnský starosta Šťástka otevřeně o případu Amazon

17.02.2014 16:18 | Zprávy
autor: mp

Starosta městské části Brno-střed Libor Šťástka z ODS je nakloněn investicím v jihomoravské metropoli. Tyto investice však v žádném případě nesmí ohrozit kvalitu života obyvatel města. Nabízí se však další otázka. Pokud logistické centrum opravdu vznikne, zaměstná naše občany? Starosta se bojí, že by stovky pracovních míst mohli získat např. Moldavané. Bránil se také výroku prezidenta Zemana.

Brněnský starosta Šťástka otevřeně o případu Amazon
Foto: Amazon
Popisek: Amazon

„Obří logistické centrum sice znamená příležitost vzniku 1.500 nových pracovních míst, ale s nejistotou, zda zde práci najdou obyvatelé Brna či regionu (zkušenosti ze zahraničí tomu dávají za pravdu a pokud jde o Brno, proslýchá se, že masivní nábory zaměstnanců pro brněnskou pobočku probíhají v Moldávii…). Ani 1.500 nových míst však nemůže vzniknout na úkor 23.000 obyvatel Slatiny, Tuřan a Černovic a dalších desetitisíců Brňanů, kteří budou obětí dopravního kolapsu,“ zdůrazňuje starosta na svém profilu na ParlamentníchListech.cz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…