Brno chce příští rok začít stavět atletickou halu za 640 milionů

03.05.2018 13:22

Brno chce v příštím roce v univerzitním kampusu zahájit stavbu atletické haly za 640 milionů korun. Bezmála čtvrt miliardy korun chce získat od státu, zbytek by mělo uhradit město spolu s Jihomoravským krajem. ČTK to dnes řekl primátorův náměstek Richard Mrázek (ANO).

Brno chce příští rok začít stavět atletickou halu za 640 milionů
Foto: Martin Šimák
Popisek: Pohled na Brno shora, letecký snímek
reklama

Hala bude mít kapacitu 2000 diváků. Stane se zázemím atletů, kteří halu na jižní Moravě nemají. Objekt by měl být hotový v roce 2020.

Mrázek spolu s primátorem Brna Petrem Vokřálem (ANO) dnes představili projekt na stavbu haly vládě, která končí dvoudenní návštěvu Jihomoravského kraje. Podle Mrázka se nyní vybírá zhotovitel, známý by měl být za několik týdnů. U atletické haly je to poprvé, kdy Brno hledalo zhotovitele podle podmínek takzvané Žluté knihy. To znamená, že vítěz výběrového řízení zpracuje všechny stupně projektové dokumentace a halu i postaví.

Město se už v minulosti zavázalo ke stavbě haly v memorandu, které kromě něj podepsaly Masarykova univerzita a Český atletický svaz. Zastupitelstvo loni i přes výtky opozice schválilo směnu pozemků se soukromým vlastníkem, od kterého Brno získalo pozemek pro stavbu haly.

Kromě atletů ji bude využívat sousední Masarykova univerzita. Sloužit bude i pro vědecko-výzkumnou činnost s cílem zefektivnit tréninkový proces atletů. Vedení města tvrdí, že krytá hala na atletiku na jihu Moravy chybí, a proto musejí atleti především na podzim a v zimě využívat k tréninku různé tělocvičny, případně odcházejí do Prahy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tři, dva, jedna… a rána jak sv*ně. Do krizového štábu nejspíš zamíří lidi z demobloku, zavilí odpůrci premiéra i kariérní politici. To jste ještě nečetli

16:10 Tři, dva, jedna… a rána jak sv*ně. Do krizového štábu nejspíš zamíří lidi z demobloku, zavilí odpůrci premiéra i kariérní politici. To jste ještě nečetli

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) vyslyšel volání většiny hejtmanů, opozice i hlasy z koaliční ČSSD …