Brusel je pro lidi cizí? „Nevím, jak to zlomit,“ přiznal ministr ze STAN

15.04.2024 17:50 | Monitoring

Ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN) tvrdí, že euroskeptická nálada v České republice je dána i špatnou komunikací. „Já mám pocit, že občas neumíme skutečně komunikovat v jednotlivých úrovních,“ uvedl Dvořák, že je potřeba zlepšit vysvětlování, co se v Bruselu vlastně dělá. Jenže Dvořák podle svých slov vlastně ani neví, „jakým komunikačním způsobem efektivně tohle zlomit“.

Brusel je pro lidi cizí? „Nevím, jak to zlomit,“ přiznal ministr ze STAN
Foto: Twitter
Popisek: Ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák

Dvořák se minulý týden účastnil v Hradci Králové veřejné debaty na téma dvacet let ČR v Evropské unii. Otázka padla i na špatnou komunikaci evropských témat a rostoucí euroskepticismus v Česku. „Já si myslím, že ta zásadní slabina je v tom, že jsme se naučili přemýšlet o tom, že Brusel je něco cizího, nepřátelského, daleko od nás, čemu máme pokud možno škodit a rozhodně ne důvěřovat,“ uvedl ministr pro evropské záležitosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …