Brusel nařizuje. Nemáte na to? „Oni na to neberou zřetel.“ Zdechovský odhalil pravdu zdrcené Češce

21.03.2023 16:30 | Ze sítí

Z PROFILŮ Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský se na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz rozhodl odpovědět na dotazy čtenářů. Mimo jiné se vyjádřil k prezidentu Petru Pavlovi, ale i k Evropské unii.

Brusel nařizuje. Nemáte na to? „Oni na to neberou zřetel.“ Zdechovský odhalil pravdu zdrcené Češce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský

„Uvědomuje si vůbec EU, že je tu krize, že čím dál víc lidí upadá do chudoby? Místo toho, aby třeba nějak pomohla, tak akorát přichází s dalšími nařízeními, na která lidi prostě nemají? Kupovat nová drahá auta, zateplit baráky. Co se stane, když nezateplím, ne že bych nechtěla, ale prostě na to nemám,“ ptá se jedna ze čtenářek.

„Dobrý den, paní Michálková, naprosto chápu vaše obavy a některá zelená opatření by patrně opravdu postihla ty nejzranitelnější skupiny. Česko i většina českých poslanců se staví proti. Bohužel jsou v evropských zemích politici, kteří na tyto věci neberou zřetel,“ odvětil Zdechovský.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Poslanec EP a člen předsednictva KDU-ČSL
  • europoslanec

Anketa

Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

98%
2%
hlasovalo: 38037 lidí
„Vy jste přesvědčen, že prezident postupoval správně? Víte něco o ústavnosti právní normy? Tuto vládu hodnotíte jako vládu respektující právo občanů a hájící princip svrchovanosti státu Česká republika? Děkuji za odpověď,“ píše další čtenář svoji otázku na Zdechovského.

„Dobrý den, pane Emiliane, postupoval správně. Posuzování ústavnosti má na starosti Ústavní soud ČR, věřím, že nebude problém s obhajobou,“ odvětil Zdechovský.

„Pokud jde o generála Pavla, velmi mne zaujalo vaše hodnocení. Vám opravdu nevadí, že před rokem 1989 začal studovat s cílem stát se rozvědčíkem, potažmo bojovníkem proti USA a NATO? A nevadí vám, že potom přešel pracovat do tábora těch, kterým původně chtěl minimálně škodit? Opravdu vám nevadí ta otočka o 180 st. a přechod do služeb bývalého nepřítele? V tomhle je podstata jeho charakteristiky, v té otočce. To nejde omlouvat tím, že cosi napravil službou v nové armádě státu, ve kterém se změnil režim,“ píše další čtenář ve vztahu k prezidentovi Petru Pavlovi.

„Samozřejmě jde o věci z minulosti, které pro nynějšího prezidenta lichotivé nejsou. Jak jsem se už ale dříve opakovaně vyjadřoval, je třeba hodnotit nejen minulost před rokem 1989, ale také posledních více než třicet let po listopadu. A v těch třiceti letech u něho nevidím žádný problém. Choval se loajálně vůči demokratickému Česku, což nelze rozhodně považovat za samozřejmost,“ zmínil Zdechovský.

„Pane, nevadí vám, že na historické budově České republiky visí vlajka cizího státu? Jednoho z nejzkorumpovanějších států na světě. A na vlajkách UA, které měli účastnici, bylo S14? Ještě že ten Svatý Václav má rozum a svého koně obrátil zadkem k muzeu. Ale až si prdne, tak to bude legrace,“ zeptal se další.

„Vlajka vyvěšená na znamení solidarity Česka se zemí napadenou agresorem opravdu vadit nemůže. Je to naprosto správná věc,“ napsal Zdechovský.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Neudělali byste lépe, kdybyste Nekulu nahradil?

Jste personálně tak na dně, že vaším nejlepším nominantem na ministra je Nekula? Podle mě by bylo trefnější, kdyby se jmenoval Nekňuba, soudě podle toho, jak si jako ministr vede

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený příspěvek

vadí, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusejosefvlastislav , 21.03.2023 19:44:27
Vadí mě že mé domoviny se zmocnili zrádci české státnosti a udělali z ze samostatného státu slouhu nadnárodním škůdcům. Zdechovský aostatni zrádci se budou (snad) jednou zodpovídat a ve středověku kam nás chtějí vrátit by skončili v hladomorně! Na hradě v Daliborce by je roupy přešly !

| 11 | 0

Další články z rubriky

Krumpáčem mezi oči. „Za to může Fico!“ Na Slovensku to opravdu vře

19:30 Krumpáčem mezi oči. „Za to může Fico!“ Na Slovensku to opravdu vře

Politická kultura zhrubla, stěžuje si na sociální síti předseda strany Progresivní Slovensko Michal …