Brutální VIDEO: Francouzský policista vpálil demonstrantovi gumový projektil přímo do tváře

9. 12. 2018 11:01

Na sociální síti Twitter koluje video, na němž je zachycen zákrok francouzských policistů proti demonstrantům z hnutí žlutých vest. Jeden z policistů neváhal užít tvrdého násilí a jednomu z demonstrantů vpálil gumový projektil přímo do tváře.

Brutální VIDEO: Francouzský policista vpálil demonstrantovi gumový projektil přímo do tváře
Foto: Jan Rychetský
Popisek: V Paříži se konaly protesty proti vládě Emmanuela Macrona

Demonstranti z hnutí žlutých vest znovu vyrazili do ulic francouzských měst, aby jasně ukázali, co si myslí o vládě prezidenta Macrona. V ulicích Paříže, Marseille, ale i jinde hořela v ulicích auta a objevily se nápisy, které požadovaly konec francouzského prezidenta Emmanuela Macrona.

Vláda se sice rozhodla ustoupit prvotním požadavkům demonstrantů a nezvyšovat daně u pohonných hmot, což požadoval Macron, který tak chtěl Francouze přivést k ekologičtějšímu chování. Francouzi s ním však zjevně nesouhlasí. A nejen kvůli cenám pohonných hmot. Mnoha lidem také vadí, že se snížily majetkové daně nejbohatším Francouzům.

Proti demonstrantům stáli v jednom šiku policisté, kteří se snažili ve městech udržet pořádek. Bránili demonstrantům ničit majetek. Video kolující po sociální síti Twitter však také ukazuje, že někteří policisté nejednali s demonstranty právě v rukavičkách. Na ulicích tekla krev. Jeden z policistů neváhal vpálit gumový projektil demonstrantovi do tváře.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman vede džihád proti ČT? Petr Žantovský je ohromen nad argumentací zaměstnance ČT. I nad slovy dalšího novináře, že žijeme ve válce

5:15 Zeman vede džihád proti ČT? Petr Žantovský je ohromen nad argumentací zaměstnance ČT. I nad slovy dalšího novináře, že žijeme ve válce

TÝDEN V MÉDIÍCH Obrovskou porci demagogie vytasil komentátor Vladimír Mertlík při obhajobě akcí Mili…