Brutální útok na Andreje Babiše: Hysterická bába! A mnohem horší věci, které jdou do minulosti

12.05.2015 17:51

Nad tím, že Andrej Babiš dostává v poslední době od na něm nezávislých médií „celkem sodu“, se zamýšlí obsáhlý text, který vyšel nepodepsán na serveru g.cz. Článek také poukazuje na to, že Babiš se v posledních týdnech mění „v čím dál větší hysterku“.

Brutální útok na Andreje Babiše: Hysterická bába! A mnohem horší věci, které jdou do minulosti
Foto: Martin Šťastný
Popisek: Andrej Babiš
reklama

To se má projevovat tím, že během některých vystoupení v Poslanecké sněmovně v záplavě adrenalinu používá „inkoherentní patlanici češtiny a slovenštiny“. Autor textu si v této souvislosti pokládá otázku, zda tím Babiš neporušuje jednací řád sněmovny. „Mnohdy použije novotvar, který v dané podobě neexistuje ani v jednom z jazyků,“ podotýká server.

Připomíná rovněž, že kolem hnutí ANO bylo dlouho vcelku ticho, a to částečně díky naivní víře, že to Babiš opravdu myslí upřímně a chce, aby bylo líp, a částečně díky promyšlené strategii, která na rozdíl např. od Věcí veřejných pracuje daleko lépe se systémem loajality a ještě lépe zvládá manipulovat s veřejným míněním.

Babiš má skvěle vyvinutý cit pro odhad politické paměti voličů

„Na rozdíl od vloh pro osvojení si jazyka má Babiš skvěle vyvinutý cit pro odhad politické paměti voličů a ve chvíli, kdy je s nějakým protichůdným výrokem konfrontován, si většinou vystačí s banální výmluvou,“ tvrdí server.

Upozorňuje i na to, že Andrej Babiš ještě dva roky před volbami tvrdil, že se do politiky rozhodně vstoupit nechystá: „Jsem bývalý pracovník podniku zahraničního obchodu. Prospěchář starého režimu, který vlezl do strany, aby mohl cestovat do zahraničí, nejsem historicky morální ideál,“ citoval web Babišova předvolební slova.

Web poukázal i na to, že během kampaně Babiš do nekonečna opakoval, že se v prvním čtyřletém cyklu rozhodně nebude tlačit do vlády a ANO se bude snažit ovlivnit dění v ČR z podstaty opozice.

Autor textu přiznává, že situace by se samozřejmě mohla vyvíjet odlišně, pokud by ANO nehrál výsledek voleb vyloženě do karet. „Ale i tak je zvláštní, že v podstatě v řádu hodin udělal Babiš na své voliče první podraz a začal oťukávat koaliční možnosti,“ podotkl s tím, že Babišovo vysvětlení bylo „velmi slaboduché, nicméně pro milovníky koblih úplně funkční a dostačující“.

Krnáčová byla téměř neznámou a neohrabanou Slovenkou

Podle serveru není pochyb, že majitel Agrofertu měl svoje působení v politice daleko lépe promyšlené a naplánované než Vít Bárta či „zoufalec posledních týdnů“ Tomio Okamura.

Úspěch Adriany Krnáčové server označuje za bizarní. A samotnou Krnáčovou za „téměř neznámou a neohrabanou Slovenku“.

„To se však v poslední době lehce mění a Babiš se ocitá pod tlakem části veřejnosti (zvláště podnikatelů a živnostníků), médií, opozice, ale i koaličních partnerů a jeho hysterčení pouze potvrzuje, že se již necítí tolik nedotknutelný jako před pár měsíci,“ uzavírá server své zamyšlení.

Celý text je ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis

14:35 Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis

Publicista Alexandr Vojta se obrátil na vládu Andreje Babiše (ANO) a navrhl jí, kde najít peníze na …